برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در دیدار با معاون وزیر نیرو مطرح شد: شاخص آب بدون درآمد در قم ۱۸ درصد است

به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در جلسه شورای انسجام‌بخشی مدیران صنعت ...
به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در جلسه شورای انسجام‌بخشی مدیران صنعت آب و برق قم که به ریاست دکتر احمد حیدری معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو در سالن جلسات کوثر آبفای قم برگزار شد در سخنانی به ارائه گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان قم پرداخت و گفت: این میزان ۹ درصد پایین‌تر از شاخص کشوری است و ما همچنان تلاش داریم که با اقدامات فنی و مهندسی این عدد را کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در دیدار با معاون وزیر نیرو با اشاره کمبود آب در استان، به تولید سالانه ۴۰ میلیون مترمکعب پساب در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم اشاره کرد و بر لزوم برنامه‌ریزی جهت استفاده از این منبع آبی پایدار در صنعت و پرهیز از استفاده از شبکه آب بهداشتی تأکید کرد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم سرانه مصرف آب در شهر قم را ۱۶۹ لیتر در شبانه‌روز دانست و اظهار داشت: این میزان گرچه از آمار کشوری پایین‌تر است اما میزان سرانه مصرف آب در قم بالاتر از استانداردهای کشوری و جهانی است.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ درصد شهر قم زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد یادآور شد: ۴ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر و یک تصفیه‌خانه در روستاهای قم در مدار بهره‌برداری قرار دارد.


صادق پور با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان قم در بسیاری از شاخه‌های جزو شرکت‌های پیشرو در کشور به شمار می‌رود، ابراز داشت: سامانه تلفی ۱۲۲ قم یکی از سامانه‌های پیشرفته و به‌روز کشور است که به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام هفته ۲۸ خدمت به مردم ارائه می‌دهد که این مهم به افزایش رضایتمندی مردم کمک شایانی کرده است.


وی سامانه تله‌متری و تله کنترل تأسیسات آب و فاضلاب قم را نیز از جمله مراکز با کیفیت در کشور دانست و گفت: این مرکز به صورت آنلاین شبکه‌ها و تأسیسات آب و فاضلاب قم را پایش و راهبری می‌کند که در مانورها و حوادث غیرمترقبه بسیار کارگشا است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم وجود آزمایشگاه پیشرفته آب و فاضلاب را در قم مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: به منظور سلامت از بهداشت آب به صورت لحظه‌ای شاخص‌های استانداردهای ملی و جهانی بر روی شبکه و تأسیسات موردسنجش قرار  می‌گیرد.


وی وجود دو شبکه توزیع آب را نیز از شاخص‌های شهر قم دانست و گفت: شبکه مستقل آب شیرین در کنار شبکه آب بهداشتی کار آبرسانی در شهر را بر عهده دارد.


صادق پور با اشاره به رویکرد شرکت آب و فاضلاب قم در حمایت از تحقیقات، نوآوری و نظام پیشنهادها تأکید کرد: در همین راستا توانسته‌ایم به موفقیت‌های زیادی در زمینه بومی‌سازی و تولید تجهیزات فاضلابی در کشور دست یابیم که از نقاط ضعف صنعت فاضلاب کشور به شمار می‌رفت.


وی مواد منعقد کننده تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، آشغالگیرهای ریزدانه و … را از دیگر دستاوردهای شرکت آب و فاضلاب استان قم در حوزه تحقیقات و آوری دانست و خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب قم در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر نیست توانسته با دو نیروگاه برقابی و ۵ نیروگاه خورشیدی در این زمینه گام‌های خوبی بردارد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره کمبود آب در استان، به تولید سالانه ۴۰ میلیون مترمکعب پساب در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم اشاره کرد و بر لزوم برنامه‌ریزی جهت استفاده از این منبع آبی پایدار در صنعت و پرهیز از استفاده از شبکه آب بهداشتی تأکید کرد.

تاریخ: 1400/10/12
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب) در قم برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیّت نیوز(حمنا): مهندس عبدالحمید توکلی بینا قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان قم در همایش آموزشی - توجیهی ...

بهادری جهرمی: امسال به تولید ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو خواهیم رسید

به گزارش حمیت نیوز(حمنا):علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم امشب در سومین روز برپایی این نمایشگاه در قم، اظهار کرد: مردم ما شاهد هستند در دولت قبلی چه بحران‌هایی در ...

روز ورود حضرت معصومه (س) روز "قم" نامگذاری شده است

به گزارش نمایشگاه بین المللی قم به نقل ازحمیّت نیوز (حمنا) مهدی بخشی سورکی: پس از آنکه هشتمین امام شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به ناچار و اجبار مامون پیشنهاد ...

خط انتقال و شبكه توزیع روستای صرم اصلاح و بازسازی شد

به گزارش نمایشگاه بین المللی قم به نقل ازحمیّت نیوز (حمنا): مهندس حسن بختیاری با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و در دست اجرای آب و فاضلاب استان در روستاهای استان گفت: ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز