برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
عضو مجلس خبرگان رهبری:

امت در سختی ها ساخته می شود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:ساختن امت در سختی ها صورت می گیرد و در روز عاشورا سخت ترین شرایط برای اصحاب امام حسین(ع) حاکم بود.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ آیت الله سید محمدمهدی میرباقری در مراسم عزاداری شب پنجم ماه محرم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: عده ای از منافقین در مدینه حضور داشتند که عملکرد آنان پیچیده بود و به آسانی نمی توان از طرح آنها اطلاع یافت.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: قرآن کریم کتاب کریمی است که همه عالمان می توانند از این سرچشمه بهره ببرند و توفیق انسان آن است که از این قرآن بهره ببرد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: منافقین دو مرتبه قبل از قیامت با رنج عظیمی مواجه می شوند در حالی که سابقون به فوز عظیم می رسند.

وی بیان کرد: برخی ها نه از بین منافقین و نه اهل سابقون هستند و این افراد در میانه این دو قرار دارند.

آیت الله میرباقری بیان کرد: خداوند به بنده اش نعمت داده که باید شکرگزار آن باشد و در آن زمان که دچار خطای و لغزش می شود استغفار کند.

وی افزود: امید است که خداوند به افرادی که نه از سابقون و نه از تابعین هستند، غفران و رحمت خود را شامل آنان قرار دهد.

آیت الله میرباقری گفت: در قرآن کریم آماده است که افراد برای جبران گناهان خود بخشی از مال خود را صدقه و زکات دهند و این امر موجب تطهیر انسان می شود، چرا که افراد سخاوتمند اهل جهنم نخواهند بود.

استاد حوزه علمیه قم گفت: امت در سختی ها ساخته می شوند و خداوند این توانایی را داشت که به پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام طلا و سکه بسیار دهد، اما باید توجه داشت که از این طریق امت ساخته نمی شود.

وی ادامه داد: کسانی که در جنگ احد از معرکه فرار کردند برخی از آنان منافقین بودند که وقتی شرایط سخت شد، مجبور به فرار شدند اما برخی ها نیز اهل شهادت بودند و برای رسیدن به این مقام سرازپا نمی شناختند.

آیت الله میرباقری گفت: در روز عاشورا اصحاب جان خود را در راه دین دادند و همین امر موجب آرامش آنان شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: صدقه را باید برای قرب الی الله داد که در این صورت اثر بخش است اما برخی ها دادن بخشی از اموال خود را غرامت می پندارند که اثر چندانی ندارد.

 

منبع: مهر

تاریخ: 1403/4/21
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

ضرورت ترویج فرهنگ عاشورایی

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ سید محمد آقامیری ضمن عرض تسلیت ایام عزادارای امام حسین(ع) تصریح کرد: مراسمات عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) از جمله مراسمات مهم برای فرهنگ سازی است ...

امت در سختی ها ساخته می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ آیت الله سید محمدمهدی میرباقری در مراسم عزاداری شب پنجم ماه محرم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: ...

تقدیر استاندار قم از عملکرد اداره‌ کل تعزیرات حکومتی استان قم

 به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ در جلسه امروز شورای تامین مسکن استان که به ریاست سیدمحمد آقامیری استاندار قم تشکیل شد، از خدمات ارزشمند چند تن ...

شناسایی دو مسافر مبتلا به تب دنگی در قم

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: دو نفر که به امارات مسافرت داشته‌اند در حال حاضر در قم شناسایی شده‌اند ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز