برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نماینده مردم شریف مردم قم در مجلس شورای اسلامی: کمیته امداد باید عضو شورای فرهنگ عمومی استان باشد

به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قم و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ...
به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قم و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با یکدیگر دیدار و درباره راهکارهای رفع فقر و محرومیت زدایی در استان گفت و گو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجه الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید کمیته امداد استان قم، تجربه و توانمندی وی را فرصتی برای تقویت خدمت در این استان عنوان و اظهار کرد: امیدوارم این فرصت، منشأ اثرات خوبی در رفع محرومیت در قم و خدمت رسانی مضاعف به خانواده بزرگ کمیته امداد این استان شود.
وی ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه فرهنگی مدیرکل جدید کمیته امداد استان قم گفت: فقر و فرهنگ بر هم تأثیرگذارند به طوریکه گاهی اوقات محصول استضعاف و ضعف فرهنگی فقر است و گاهی اوقات هم فقر باعث انهدام فرهنگی در خانواده ها است.
ذوالنور با اشاره به اینکه دشمنان در تلاشند که ناکارآمدی دین در اداره جامعه را به مردم القا کنند تصریح کرد: بر خلاف تصور برخی از افراد، فاصله گرفتن از ارزش های دینی و روحیه جهادی و انقلابی سرچشمه مشکلات کشور است.
نماینده مردم شریف مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر در عرصه های هسته ای، هوافضا، نانوتکنولوژی، تجهیزات و تسلیحات نظامی رشد و افتخاری داشته ایم قطعاً ارزش های دینی و تفکر بسیجی موجب شکوفایی کشور شده است.
وی با بیان اینکه در همین چند سال گذشته تقاضای مردم و افراد نیازمند برای تحت حمایت قرارگرفتن در کمیته امداد به صورت شتابان افزایش یافت گفت: همانطور که این اتفاق تهدید، آسیب و نگرانی است فرصتی برای تقویت و استحکام کارهای فرهنگی و اعتقادی در این خانواده ها است.
ذوالنور، بسترهای فراوان موجود در استان قم را فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد تحول در زندگی نیازمندان دانست و اضافه کرد: بهره مندی از تکنولوژی های نوین و ظرفیت فرهنگی حوزه های علمیه و سیر صعودی مشارکت‌های مردمی و خیران استان قم می تواند زمینه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت را فراهم کرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان قم باید قطب تولید محصولات فرهنگی در جهان اسلام و دنیا باشد گفت: اگر ظرفیت فرهنگی طلاب و توان اجرایی مددجویان کمیته امداد در تولید نرم افزارها و اسباب بازی های فرهنگی و معنوی بکار گرفته شود خیرات و برکات و تحول فراوانی به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به آمار فراوانی خدمات فرهنگی کمیته امداد و جامعه هدف این نهاد در استان برای فعالیت های فرهنگی تأکید کرد: کمیته امداد باید عضو شورای فرهنگ عمومی استان باشد.
وی بازدهی و بازخورد فعالیت دستگاه‌های اداری کشور را نسبت به روزهای ابتدای انقلاب مقایسه کرد و گفت: همیشه ابزار، امکانات و بودجه کارساز نیست بلکه اعتقاد، باور، انگیزه و روحیه نیروها کار را پیش می برد و من معتقدم سیستم اداری کشور به یک خانه تکانی جدی نیاز دارد.
حجه الاسلام والمسلمین ذوالنور توفیق خدمت به ایتام و محرومان را باعث افتخار خود دانست و گفت: در خدمت به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد کوتاهی نخواهم کرد.
در ابتدای این دیدار محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم از احیاء ظرفیت های ملی کمیته امداد خبر داد و گفت: تلاش خواهم کرد منافع استان قم الهام بخش و الگوساز برای کل کشور باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره بازسازی انقلابی فرهنگی کشور گفت: اگر بین حوزه تولید محتوا و حوزه اجرای طرح های فرهنگی فاصله و شکاف وجود داشته باشد هرگز وضعیت فرهنگی کشور سامان نخواهد یافت.
وی ادامه داد: باید با بهره مندی از همین نقشه راه و کانون‌های علمی، فرهنگی و فقاهت در استان قم خلاءهای موجود در مددکاری اسلامی برطرف شود.
مسعودیان راد با بیان اینکه استان قم باید پایتخت فرهنگی کمیته امداد کشور باشد تصریح کرد: ما در استان قم با برنامه های مهدویت شناسی برای مددجویان کشور درصدد درمان فقر پیچیده فرهنگی و الگوسازی برای کشور هستیم.
تاریخ: 1400/9/7
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه معادن قم انجام شد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ محمد جواد آخوندی ، ضمن اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای گسترش فعالیت‌های معدنی در قم طی سال گذشته گفت: در این ...

کشف احتکار ۲۳۹ تن شکر و روغن نباتی از یک شرکت در قم / دو نفر دستگیر شدند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ سردار محمد رضا میرحیدری اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان قم در معیت کارشناسان سازمان صمت ...

لزوم اجرای طرح دارالسلام در کنار مسجد مقدس جمکران

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ مجید اخوان در یکصدوبیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اهمیت تعامل بین مدیریت شهری و سایر ...

۹ برنامه در هفته «هنر انقلاب اسلامی» در خوزستان برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ محمد شهباز گهروئی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت و گویی رسانه‌ای یا یادآوری اینکه سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز