برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان شهدای مسیر آزادی قدس هستند

رهبران و جوانان جبهه مقاومت از نقش مهم شهید رئیسی و امیرعبداللهیان در خدمت به امت اسلامی و ملت‌های مستضعف دنیا سخن گفتند.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از تسنیم، مصلای قدس شهر مقدس قم که بارها میزبان آیت‌الله شهید رئیسی بوده است، شب گذشته میعادگاهی شده بود برای گردهمایی جوانان جبهه مقاومت از ملیت‌های مختلف تا غم و اندوه خود را برای از دست دادن خادم ملت و مدافع قرآن و رسول (ص) و امت به نمایش بگذارند.

این جوانان در سریع‌ترین زمان ممکن پس از شهادت خادم الرضا(ع) و خادم ملت ایران و امت اسلامی در مصلی قدس حضور به هم رساندند و با این اقدام بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید پیمان کرده و نشان دادند که آماده‌اند در مسیر ظهور قدم‌هایی استوار بردارند.

برخی از حاضرین در این گردهمایی گفتند که ساعات پس از اعلام خبر قطعی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی و همراهان ایشان، به آنان همان حس و حالی دست داد که پس از شنیدن خبر شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دست داده بود.

پخش نماهنگی از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی در این مراسم باعث شد تا بر صورت بسیاری از حاضرین اشک جاری شود. آنان با اینکه اندوهگین و عزادار شهدا بودند اما تاکید کردند که شعار همیشگی‌مان یعنی شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را فراموش نمی‌کنند.

این مراسم یک مهمان ویژه هم داشت؛ آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین. همچنین شخصیت‌هایی از جبهه مقاومت و حوزه‌ علمیه به بیان مطالب خود در رابطه با شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی و همراهانش پرداختند.

نماینده حزب الله لبنان: شهید رئیسی تنها خادم ملت ایران نبود بلکه به تمامی ملت‌های مستضعف خدمت کرد

در این راستا، شیخ معین دقیق، نماینده حزب الله لبنان با ابراز سلام و تبریک و تسلیت سیدحسن نصرالله به رهبر انقلاب اسلامی، ملت ایران و تمامی مستضعفین جهان گفت: رئیس جمهور ایران در حالی از این دنیا رفت که اوصاف حسنه عظیمی را با خود حمل می‌کرد.

نماینده حزب‌الله لبنان افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی مدافع حقوق مقاومت و مردم مظلوم فلسطین در جوامع مختلف بین‌المللی بود.

وی دفاع از کتاب خدا و رسول گرامی اسلام(ص) در سازمان ملل را یکی دیگر از اقدامات شهید رئیسی برشمرد و تاکید کرد: آن شهید بزرگوار تنها خادم ملت ایران نبود بلکه به تمامی ملت‌های مستضعف خدمت می‌کرد.

کوهساری: شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان شهدای والامقام امت اسلامی و مسیر آزادی الاقصی و فلسطین هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌کوهساری نیز در سخنانی گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی و همراهان‌شان در راه انقلاب و خدمت به مردم و امت اسلامی به شهادت رسیدند.

حسینی‌کوهساری با اشاره به اینکه این روزها از حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان سیدالشهدای خدمت و شهید جمهور یاد می‌شود که عناوین درست و برحقی است، افزود: ایشان در ابعاد بین‌المللی هم یک شخصیت مؤثر طراز اسلامی بود.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: شهید رئیسی و همچنین شهید امیرعبداللهیان تنها شهدای مردم ایران نیستند، آنان شهدای والامقام امت اسلامی و مسیر آزادی الاقصی و فلسطین هستند.

حسینی‌کوهساری با بیان اینکه همه ما دیدیم این شهدا چگونه طی این چند ماه جانانه و انقلابی پای آرمان‌های فلسطین ایستادند، گفت:‌ شهید رئیسی فقط در آرمان فلسطین منحصر نشد بلکه در راه تحقق تمدن نوین اسلامی حرکت می‌کرد و معتقد بود که در این مسیر باید از همه ظرفیت‌های امت اسلامی بهره گرفت.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی راه ارتباط با همسایه‌ها را هموار کرد و ظرفیت‌های بسیاری را گشود.

حسینی‌کوهساری با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی شهید راه امنیت و ثبات در منطقه و دوستی و محبت در دنیای اسلام بود، گفت: به همین دلیل ملت‌های منطقه در کشورهای خود عزای عمومی اعلام کردند، چون دیده بودند که این شخصیت چگونه خود را وقف انسانیت و عدالت در عرصه بین الملل کرده است.

وی افزود: این مسیر و این جهت‌گیری بین‌المللی جزو آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی است و خدشه‌ای بر آن وارد نمی‌شود و انقلاب اسلامی راه خود را به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی به پیش می‌برد.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه اولویت فلسطین به عنوان اولویت اول جهان اسلام باقی خواهد ماند، افزود: ما از جوانان جبهه مستضعفین عالم حمایت خواهیم کرد و بیداری انسان‌ها و جنبش‌های دانشجویی ضد استکباری که در آمریکا و اروپا آغاز شده نیز ادامه خواهد یافت.

وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرض کمتر از 24 ساعت مدیر دولت را معین فرمودند و معاون اول به عنوان مدیر دولت و آقای باقری به عنوان سرپرست وزارت خارجه کار خود را آغاز کردند، افزود: کمتر از 50 روز آینده تکلیف رئیس جمهور بعدی مشخص می‌شود. نظام مقتدرتر و با ثبات و امنیت بیشتر طبق موازین شناخته شده حقوقی خود راهش را به پیش خواهد برد و هیچ خدشه‌ای در اهداف و آرمان‌های انقلاب ایجاد نخواهد شد.

حسینی‌کوهساری با اشاره به استمرار مسیر همدلی میان ملت‌های اسلامی گفت: همدلی و انسجام جریان‌های مختلف در داخل ایران نیز که طی این ساعات به شکل ابراز پیام‌های نگرانی، برگزاری جلسات دعا و ذکر توسل و روضه‌خوانی تجلی پیدا کرده بود ادامه خواهد یافت.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این الگوی مردم‌سالاری دینی و عزت اسلامی و این سنت‌ الهی که اراده ملت‌ها بر طواغیت پیروز می‌شود را به همه دنیا صادر خواهد کرد.

حسینی‌کوهساری در پایان خاطرنشان کرد که ملت ایران مسیر پیشرفت و کرامت خود را در کنار مسیر پیشرفت و کرامت تمامی ملت‌های آزادی‌خواه می‌داند.

در ادامه، خالد القدومی، نماینده جنبش حماس در جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی را شهید خدمت و شهید دکتر امیرعبداللهیان را دیپلمات مقاومت توصیف کرد.

خالد قدومی: شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان شهدایی خستگی‌ناپذیر بودند

القدومی با ابراز تسلیت به رهبر انقلاب اسلامی و عموم مردم ایران، گفت: شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان شهدایی خستگی‌ناپذیر بودند و بر خلاف بسیاری‌ها که صرفا بیانیه و سخنرانی می‌کنند، اما این شهدا در عرصه میدان نیز دائما در حال رایزنی و برگزاری دیدار با رهبران کشورهای اسلامی برای حمایت از مقاومت مردم فلسطین بودند.

نماینده جنبش حماس در ایران، مشی حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی را مشی رهبر انقلاب اسلامی دانست و گفت: ما از رئیس جمهور و امیرعبداللهیان می‌خواهیم به پیامبر(ص) سلام برسانند. هنیئا لکم که با شهید سردار سلیمانی دیدار می‌کنید.

القدومی با اشاره به مرد میدان بودن این شهدا، افزود: شما در مواجه با آمریکا و اسرائیل به طور مستقیم به حمایت از مقاومت موضع می‌گرفتید و در حالی که برخی جریانات حماس را تروریست خطاب می‌کردند، اما شما همواره بر مردمی بودن و اسلامی بودن مقاومت فلسطین تاکید می‌کردید.

هاشم الحیدری: شهید رئیسی سرباز امام خامنه‌ای بود 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم الحیدری، از رهبران مقاومت عراق نیز در در بخشی از سخنان خود شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی و هیئت همراه را به رهبر انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه، مردم ایران و عموم امت اسلامی تسلیت گفت.

الحیدری شهدای سانحه بالگرد را شهدای خدمت توصیف کرد و گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین شهید رئیسی سرباز امام خامنه‌ای بود و برای خدمت به مردم شب و روز نمی‌شناخت.

گفتنی است، حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی در این مراسم به ذکر مصیبت و مداحی پرداخت.

تاریخ: 1403/3/2
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

شهید رئیسی به نحو احسن عرصه میدان و دیپلماسی را به هم گره زد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ سردار محمد رضا موحد شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و شهدای راه خدمت که از سوی هیات خادم الرضا علیه‌السلام ...

حرکتی که آیت‌الله رئیسی شروع کرد باید ادامه پیدا کند

به گزارش پورتال اطلاع رسان نمایشگاه های استان قم؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی در گردهمایی ائمه جمعه استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار ...

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در قم برگزار می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مراسم بزرگداشت شهیدان خدمت به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ...

تداوم راه شهید رئیسی با انتخاب یک رئیس‌جمهور انقلابی و مردمی

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه ریشه منافقان ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز