برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دومین دوره جشنواره مشاهیر فرش دستباف ایران به میزبانی قم برگزار می‌شود/ لزوم حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان

رئیس اتحادیه فرش دستباف استان قم از برگزاری دومین جشنواره مشاهیر و نام‌آوران فرش دستباف ایران در ۲۰ خردادماه به میزبانی قم خبرداد.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ ابوالفضل صادقی رئیس اتحادیه فرش دستباف و دبیر اتاق اصناف استان قم در جلسه با دکتر علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان، ضمن انتقاد از عدم تعیین تکلیف نمایشگاه فرش استان اظهار کرد: این نمایشگاه از مصوبات آخرین سفر مقام معظم رهبری به قم بود که بعد از گذشت بیش از یک دهه هنوز وضعیت مطلوبی ندارد.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در همان سفر لقب فرش نامدار و گلفرنگ را به فرش قم اختصاص دادند لذا برای این حوزه نیازمند نگاه ویژه دولت سیزدهم هستیم تا وضعیت نمایشگاه تعیین تکلیف شود.

دبیر اتاق اصناف استان قم در ادامه با بیان اینکه برخی سیاست‌ها باعث ایجاد موانع برای تولیدکنندگان شده است، گفت: رفع تعهدات ارزی یکی از مسائلی است که برای تولیدکننده مانع ایجاد کرده و باعث نارضایتی آن‌ها شده است.

رئیس اتحادیه فرش دست‌باف استان قم خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان ما به دلیل کمبود تولید مواد اولیه ابریشم در کشور با محدودیت‌هایی مواجه هستند که این امر باعث می‌شود آن‌ها دست به واردات بزنند.

وی ادامه داد: از دولت مردمی حضرت آیت‌الله رییسی تقاضا داریم با همکاری مجلس شورای اسلامی موانع پیش‌روی تولیدکنندگان را احصا و آن‌ها را برطرف سازد‌.

صادقی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برگزاری دومین جشنواره مشاهیر و نام‌آوران فرش دستباف ایران بیان کرد: این جشنواره به صورت ملی در تاریخ ۲۰ خردادماه به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد که از همین فرصت از وزیر محترم صمت دعوت می‌کنیم در این جشنواره حضور داشته باشند.

تاریخ: 1403/2/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

دومین دوره جشنواره مشاهیر فرش دستباف ایران به میزبانی قم برگزار می‌شود/ لزوم حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ ابوالفضل صادقی رئیس اتحادیه فرش دستباف و دبیر اتاق اصناف استان قم در جلسه با دکتر علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و ...

نمایشگاه گل و گیاه،سوغات و پوشاک برگزار می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ نمایشگاه گل و گیاه،سوغات و پوشاک  از بیستم فروردین لغایت بیست وپنجم فروردین در مصلی نماز جمعه پردیسان برگزار ...

حضور ۴۶۵ گروه جهادی و دانشجویی در پویش ملی لبخند ایران

به گزارش نمایشگاه های استان قم به نقل از وزارت علوم، پویش ملی لبخند ایران، قرار جمعی دانشجویان برای نشاندن لبخند بر چهره مردم ایران با حضور در محلات حاشیه نشین سراسر ...

نمایشگاه ضیافت کریمانه برگزار می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ نمایشگاه ضیافت کریمانه از بیست وسوم اسفند لغایت بیست و هشتم اسفند در مصلی نماز جمعه پردیسان برگزار میشود واز ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز