برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
حسین صمدی پیشکسوت هنرصنعت فرش استان قم:

گرانی مواد اولیه فرش ابریشم، مشکلاتی را برای بازار این محصول به وجود آورده است

بازار فرش دستباف از مشکلات زیادی در رنج است و امروز فرش ماشینی با قیمت پایین و طرح های متنوع جایگرین فرش ابریشم شده است و از طرفی هیچ حمایتی ...

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم  به نقل از ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم،حسین صمدی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سوابق فعالیت خود از فرش دستباف قم اظهار داشت: پدر بنده تولید کننده فرش بوده و در قید حیات است و این شغل را بنده ادامه می دهم.
این پیشکسوت فرش بیان کرد: من از سن 14 سالگی مشغول فرش بوده ام و تا کنون آن را ادامه داده ام و هم اکنون در حدود 60 سال سنی که دارم کار تولیدی پدر را با تلاش فراوان سرپا نگاه داشته ام.
وی تصریح کرد: پدرم بیش از 97 سال دارد و تجربیات زیادی در زمینه فرش ابریشم و کرک را به ما منتقل کرده است و ما فرزندان با عشق و علاقه این شغل را دنبال می‌کنیم و فرزندان ما نیز مشغول به کار هستند.
صمدی در مورد تولید فرش عنوان کرد: بازار فرش دستباف از مشکلات زیادی در رنج است و امروز فرش ماشینی با قیمت پایین و طرح های متنوع جایگرین فرش ابریشم شده است و از طرفی هیچ حمایتی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل قیمت بالای مواد اولیه و وضعیت معیشتی مردم از فرش ابریشم استقبالی نمی شود و گرانی مواد اولیه موجب شده مردم به سمت خرید فرش ماشینی بروند.
این پیشکسوت تولید فرش دستباف گفت: از طرف دیگر مواد اولیه و ابریشم با قیمت بالایی مواجه شده و خرید و فروش آن در انحصار چند تن از تجار است و آنها هر قیمتی که بخواهند تعیین می کنند.
وی افزود: با این هزینه ها، تولید فرش دستباف برای استادکاران صرفی ندارد، از سوی دیگر با کپی از فرش ابریشم آن را با پایین ترین قیمت عرضه می کنند و بازار را از بین می برند.
صمدی تاکید کرد: تولید فرش ابریشم بسیار گران تمام می شود و برای خریداران نیز با توجه به وضعیت اقتصادی صرف نمی کند آن را خریداری کنند.

 
تاریخ: 1402/9/14
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

کلاسهای مهارت محور رباتیک و الکترونیک

به گزارش حمیت نیوز (حمنا)؛ کلاسهای ویژه کودکان 7 سال به بالا تحت عنوان مهندس کوچولو در آموزشگاه فنی و حرفه ای چرتکه برگزار می شود. در این کلاسهای مهارت محور رباتیک و الکترونیک ...

فرش های دستباف ایرانی شناسنامه دار می شوند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم،محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت در افتتاح ...

فرش دستباف قم نیازمند حمایت است

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم، احمد رجبیان در گفتگویی  با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه ...

برپایی نمایشگاه، اهمیت زیادی در رونق صنعت فرش دستباف دارد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از  گزارش ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم، غلامرضا اخوان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز