برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

معاون استاندار قم بر لزوم رفع معضلات حاشیه نشینی تاکید کرد

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم بر لزوم پرهیز از کم کاری و انجام فعالیت‌های کاملا عملیاتی و اثر بخش دستگاه‌های اجرایی استان ...

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیت نیوز(حمنا)؛ ابوالقاسم مقیمی عصر دوشنبه در سومین کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان گفت: کارگروه علمی عملیاتی حاشیه نشینی به شکل فعالی در حوزه رفع مشکلات مرتبط به این حوزه کار می کند. 

وی افزود: متاسفانه دستگاه‌هایی در استان وجود دارند که فعالیت چندانی در حوزه امور محوله ندارند. در ابتدای سال زمانی که طی نامه‌هایی از دستگاه‌های مختلف، درخواست برنامه‌های عملیاتی کردیم امیدوار بودیم که آنها با استفاده از ظرفیت‌های خود در این حوزه به شکل جدی وارد شوند. 

معاون اجتماعی، فرهنگی وزیارت استانداری قم بیان کرد: بودجه‌ای از طرف دولت برای حمایت از طرح‌های مقابله با حاشیه نشینی بر اساس طرح‌های اعلام شده دراین استان اختصاص یافته  و در آینده نیز متناسب با آنها باید افزایش یابد. 

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید این بودجه را با بودجه سازمانی  و همچنین بودجه‌هایی که از منابع ملی تحصیل می‌کنند در پروژه‌های خود وارد کرده و به شکل کاملا عملیاتی به کمک این کارگروه بیایند. 

وی با انتقاد صریح از روند مقابله با حاشیه نشینی در قم بیان کرد: نهادهایی مثل حوزه علمیه با قدرت هرچه تمام در این عرصه فعالیت دارند ولی برخی نهادها همچنان به دنبال ارائه فعالیت‌های کم بهره و سطحی هستند که به هیچ وجه برای ما پذیرفته نیست.  

وی در پایان از مدیران همه دستگاه‌های اجرایی خواست تا در عرصه توسعه فعالیت‌های مقابله با حاشیه نشینی با کارگروه مذکور همکاری کنند.

تاریخ: 1402/10/19
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

ظرفیت شهر قم در تولید کفش ماشینی برای اشتغال‌زایی استفاده شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیت نیوز(حمنا)؛ حسن طلایی در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کفش قم ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه ...

قم ۳۵ هزار نفر امسال از اماکن تاریخی قم بازدید کردند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیت نیوز (حمنا)؛ علیرضا ارجمندی گفت: خانه زند، خانه ملاصدرا ، کاروانسرای دیرگچین ، تپه قلی درویش و موزه مراجع ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز