برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
رضا بلندیان پیشکسوت هنر صنعت فرش دستباف استان قم:

فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده است

فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده و از نظر تنوع و طرح نقشه و نوع رنگ در سطح ایران و جهان شناخته شده است.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از  گزارش ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم،رضا بلندیان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت های خود گفت: بنده در زمینه تولید فرش و کار رنگ رزی ابریشم و پشم فعال هستم و همراه با پدر بیش از 80 سال در این صنف سابقه کار داریم.
وی در مورد فرش قم افزود: فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده و از نظر تنوع و طرح نقشه و نوع رنگ در سطح ایران و جهان شناخته شده است.
این فعال فرش بیان کرد: کیفیت عالی فرش و نوع متریال مرغوبی که استفاده می شود فرش را با کیفیت و ظرافت خاصی همراه کرده است به خصوص فرش ابریشم که هنرمندان زیادی در این زمینه فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم حمایت از فرش، بازار این کالای ارزشمند رو به کسادی رفت عنوان کرد: با توجه به اینکه فرش های ماشینی هم ردیف ابریشم تولید شده برای بازار فرش ما ضرر بسیاری به همراه داشته است و از طرفی حمایت های لازم صورت نگرفت.

بلندیان تصریح کرد: از تولید کنندگان فرش باید از نظر مواد اولیه و روند تولید و فروش و تبلیغات بتوانند از ظرفیت های لازم استفاده کنند اما متاسفانه از این نظر ضعیف هستیم و این بعث شده با چالش هایی مواجه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برپایی هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف در قم، از ظرفیت های لازم در جهت معرفی فرش استفاده کنیم و جایگاه آن را از لحاظ صادراتی توسعه دهیم.
استفاده از رنگ  های طبیعی وتنوع در رنگ بندی سبب افزایش کیفیت فرش می شود .

 
تاریخ: 1402/9/16
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

دومین همایش ملی تجلیل از مشاهیر فرش دستباف ایران

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان اظهار کرد: در دومین همایش تجلیل از مشاهیر و نام آوران فرش دستباف ...

دومین دوره جشنواره مشاهیر فرش دستباف ایران به میزبانی قم برگزار می‌شود/ لزوم حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ ابوالفضل صادقی رئیس اتحادیه فرش دستباف و دبیر اتاق اصناف استان قم در جلسه با دکتر علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و ...

نمایشگاه گل و گیاه،سوغات و پوشاک برگزار می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ نمایشگاه گل و گیاه،سوغات و پوشاک  از بیستم فروردین لغایت بیست وپنجم فروردین در مصلی نماز جمعه پردیسان برگزار ...

حضور ۴۶۵ گروه جهادی و دانشجویی در پویش ملی لبخند ایران

به گزارش نمایشگاه های استان قم به نقل از وزارت علوم، پویش ملی لبخند ایران، قرار جمعی دانشجویان برای نشاندن لبخند بر چهره مردم ایران با حضور در محلات حاشیه نشین سراسر ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز