برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
رضا بلندیان پیشکسوت هنر صنعت فرش دستباف استان قم:

فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده است

فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده و از نظر تنوع و طرح نقشه و نوع رنگ در سطح ایران و جهان شناخته شده است.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از  گزارش ستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم،رضا بلندیان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت های خود گفت: بنده در زمینه تولید فرش و کار رنگ رزی ابریشم و پشم فعال هستم و همراه با پدر بیش از 80 سال در این صنف سابقه کار داریم.
وی در مورد فرش قم افزود: فرش قم در صد ساله اخیر بسیار پیشرفت و ترقی کرده و از نظر تنوع و طرح نقشه و نوع رنگ در سطح ایران و جهان شناخته شده است.
این فعال فرش بیان کرد: کیفیت عالی فرش و نوع متریال مرغوبی که استفاده می شود فرش را با کیفیت و ظرافت خاصی همراه کرده است به خصوص فرش ابریشم که هنرمندان زیادی در این زمینه فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم حمایت از فرش، بازار این کالای ارزشمند رو به کسادی رفت عنوان کرد: با توجه به اینکه فرش های ماشینی هم ردیف ابریشم تولید شده برای بازار فرش ما ضرر بسیاری به همراه داشته است و از طرفی حمایت های لازم صورت نگرفت.

بلندیان تصریح کرد: از تولید کنندگان فرش باید از نظر مواد اولیه و روند تولید و فروش و تبلیغات بتوانند از ظرفیت های لازم استفاده کنند اما متاسفانه از این نظر ضعیف هستیم و این بعث شده با چالش هایی مواجه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برپایی هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف در قم، از ظرفیت های لازم در جهت معرفی فرش استفاده کنیم و جایگاه آن را از لحاظ صادراتی توسعه دهیم.
استفاده از رنگ  های طبیعی وتنوع در رنگ بندی سبب افزایش کیفیت فرش می شود .

 
تاریخ: 1402/9/16
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

نمایشگاه فروش بهاره در سالن نمایشگاهی مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار میشود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از پایگاه خبری حمیت نیوز(حمنا)؛ نمایشگاه فروش بهاره از هفتم اسفند لغایت سیزدهم اسفند در سالن نمایشگاهی مجتمع ...

نمایشگاه کسب و کارهای کوچک ویژه گروه های خاص در قم برگزار می شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد ...

نمایشگاه مبلمان بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی قم برگزار می گردد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ نمایشگاه تخصصی مبلمان از 23 تا 27 بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی استان قم برگزار می‌شود. این نمایشگاه ...

افتتاح نمایشگاه کارتون «طوفان الاقصی» در قم

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیت نیوز(حمنا)؛  نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «طوفان الاقصی» با آثاری از هنرمندان شناخته شده کشور؛ ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز