برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران:

رویداد تجهیز و یکپارچه سازی واحد های بازرسی و نظارت اتاق اصناف کشور برگزار شد

در نمایشگاه بین المللی تهران رویداد تجهیز و یکپارچه سازی واحدهای بازرسی و نظارت اتاق اصناف کشور برگزار شد.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه،سمینار،همایش وجشنواره های استان قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران امروز در نمایشگاه بین‌المللی تهران رویداد تجهیز و یکپارچه سازی واحد‌های بازرسی و نظارت اتاق اصناف کشور برگزار شد. در این رویداد علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مجتبی صفائی، رئیس اتاق اصناف ایران و حسین کاظمی، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا حضور داشتند. 

مجتبی صفائی، رئیس اتاق اصناف ایران در این رویداد اظهار داشت: موضوع خودروهای که باید به سامانه بازرسی ملحق شود، از نکات چالشی اتاق اصناف است. ۹۰ خودرو در مالکیت اتاق است و ۱۳۰ عدد استیجاری است با این خودروها نیازها مرتفع می‌شود. این خودروها مجهز به ردیاب خواهد شد و تعداد بازرسین و فعالیت آنها به صورت کامل در سامانه یکپارچه رصد می‌شود. کاغذ از روند بازرسی حذف می‌شود و در صورت بروز شکایت بازرس به صورت آنلاین مشاهده می‌کند و فرایند کمتر از یک یا دو ساعت می‌رسد و رسیدگی به شکایت از ۲-۳ روز به حداقل خواهد رسید.

وی در پایان گفت: امروز وزارت صنعت پنجمین ارگان شفاف است و عمده آن را مدیون همین اتاق اصناف است و در صورتی که وظایف درست انجام شود نیازی نیست از خارج فشار وجود داشته باشد. اظهارنظر درباره دستفروشان و امثال آن مداخله در حوزه اختیارات اتاق اصناف است. 

عباس علی آبادی، وزیر صمت در مراسم یکپارچه سازی واحد‌های بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف کشور گفت: طبق یکی از بندهای قانون واحد‌های بازرسی و نظارت بادی ایجاد شود تا کنترل اصناف افزایش یابد. البته این موضوع نیاز به اصلاح دارد تا شأن کاسب حفظ شود. برخی در این بین به دنبال خراب کردن وجه کاسب هستند باید خود این افراد مراقب باشند. هدف ایجاد آرامش است بر خلاف افرادی که در تلاش هستند تا جامعه ملتهب شود، همه ساله نامگذاری سال به نوعی است که تولید در آن باشد. بی انظباطی نیاز به کنترل دارد، پایش انظباطی منجر به سرکوب قیمت می‌شود که این کار منجر به تورم خواهد شد.

وی افزود: بیش از ۳ میلیون واحد صنفی، ۴۰۰ اتاق شهرستان و ۸ هزار واحد صنفی در واقع ۳۰ میلیون واحد صنفی با فامیل های آنها یعنی بدنه مردم هستند. در واقع اصناف بخش بزرگی از مردم را پوشش می‌دهد.

علی آبادی بیان کرد: اصناف علاوه بر ایجاد شغل نقش مهمی در اقتصاد و تولید دارند. برای رونق تولید باید بازار را توسعه داد پس ۱۷ درصد تولید ناخالص داخلی از اصناف نشأت گرفته است. و  در پایان گفت: تمام مواردی عنوان شده پیگیری می‌شود. باید گفت افرادی که در حال بازرسی هستند از بدنه نظام هستند و تعدی نباید به آنها صورت بگیرد.

تاریخ: 1402/8/10
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

نمایشگاه خرمشهر در قاب سینما

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر نمایشگاه خرمشهر در قاب سینما و ...

آغاز به کار پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع‌ دستی ایران در یزد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ این نمایشگاه در قالب ۲۳۷ غرفه برپا شده که ۱۳۰ غرفه آن مربوط به استان‌های مختلف، ۱۶ غرفه مربوط به شهرهای جهانی و بقیه ...

نمایشگاه گل‌وگیاه مشهد با ۵۰۰ غرفه افتتاح شد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم ، محمدرضا قلندر شریف در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه گل‌‎وگیاه مشهد با بیان اینکه این نمایشگاه در سطح کشور ...

نمایشگاه کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و مورد توجه همه مردم است

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد هاشمی، جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز