برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

جای خالی صنعت نساجی در برنامه هفتم

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران از جای خالی صنعت نساجی در برنامه هفتم خبر داد و افزود: در برنامه هفتم، اشاره‌ای به صنعت نساجی نشده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی استان قم به نقل از حمیت نیوز (حمنا):آقای کاظمی در آیین گشایش بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و یازدهمین نمایشگاه پوشاک (ایران مد) با بیان اینکه هم اکنون ۷ تا ۸ هزار واحد صنعتی نساجی با ۶۰۰ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم در کشور فعال است گفت: پیشنهاد فعالان حوزه نساجی این است که ۵ میلیارد دلار بودجه برای توسعه صنعت نساجی در برنامه هفتم در نظر گرفته شود تا تولیدکنندگان بتوانند بخش زیادی از این صنعت را داخلی کنند.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران، از سهم ناچیز ایران در صادرات محصولات نساجی انتقاد کرد و افـزود: سالانه صادرات محصولات نساجی ایـران ۵۶۰ میلیون دلار است در حالی کـه ترکیه پارسال ۳۵ میلیارد دلار صادرات پوشاک و نساجی داشته کـه نشان می‌دهد رقم صادرات نساجی ایران ناچیز است و باید بیشتر به این صنعت توجه شود.

وی با بیان اینکه ۲۸۰ میلیون دلار از این میزان صادرات هم مربوط به کف پوش است گفت: همچنین پارسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارزش واردات در صنایع نساجی و پوشاک بوده که از این رقم ۶۸۵ میلیون دلار مربوط به پارچه بوده است.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران، به ارزش چند برابری فرآوری محصولات پترومشیمی در حوزه نساجی اشاره کرد و افزود: در حالی که ارزش صادراتی هر تن محصولات پتروشیمی به طور متوسط ۶۵۰ دلار است، این ارزش می‌تواند در صنایع پایین دستی نساجی با تبدیل به پارچه تا هر کیلو ۳ هزار دلار و با تبدیل به پوشاک تا هر کیلو ۶ هزار دلار برسد.

در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی و ماشین آلات گلدوزی محصولات نساجی , ۱۵۷ تولیدکننده داخلی، آخرین توانمندی‌ها و محصولات خود را به نمایش گذاشته اند. همچنین ۱۷۷ شرکت خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

کشور‌های چین با ۱۲۰ شرکت تولیدکننده، هندوستان با ۱۸ و ترکیه با ۱۲ شرکت تولیدی در این نمایشگاه سالن اختصاصی (پاویون) دارند. 

در یازدهمین نمایشگاه پوشاک ایران (ایران مد) هم ۸۴ شرکت داخلی حضور دارند.

این نمایشگاه‌ها، از امروز یکشنبه (۲۳ مهر) تا ۲۶ مهر ماه، از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

تاریخ: 1402/7/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

عرضه توانمندی‌های فناورانه کشاورزی و غذای ایرانی در کنیا

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نهمین دوره نمایشگاه ...

چهارمین نمایشگاه پوشاک هدی برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از مهر حمیدرضا امیدی مدیرعامل انجمن فعالان حجاب و متخصصین حوزه حجاب با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه پوشاک ...

چهارمین نمایشگاه بین المللی خدمات، تقویت و تزئین خودرو برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ایران، در این دوره از نمایشگاه خدمات ، تقویت ...

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آغاز به کار می‌کند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛ سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (BIBF) از روز چهارشنبه ۳۰ خرداد آغاز به کار می‌کند. در این رویداد، غرفه‌دارانی ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز