برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
با حکم معاون اول رئیس جمهور؛

علائی طباطبایی به عنوان کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

معاون اول رئیس جمهور طی حکمی سید احمدرضا علائی طباطبائی را به عنوان کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور طی حکمی به پیشنهاد وزیر صنعت،معدن و تجارت سید احمدرضا علائی طباطبائی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران را به عنوان کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران در رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا – ژاپن منصوب کرد.
متن حکم معاون اول رئیس جمهور به شرح ذیل است: 
«با عنایت به مصوبه شماره ۶۹۵۱۸/ت۶۰۶۷۳ ه – مورخ ۲۴/۰۴/۱۴۰۲ هیات محترم وزیران، مبنی بر حضور جمهوری اسلامی ایران در رویداد جهانی اکسپو اوزاکا – ژاپن، عطف بند ۳ مصوبه مذکور و بنا به پیشنهاد وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه یاد شده ” کمیسر ژنرال ” منصوب می گردید .
از جنابعالی انتظار می رود با هماهنگی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و استفاده از سایر ظرفیت های کشور، از فرصت رویداد جهانی مهم مذکور در راستای معرفی همه جانبه توانمندی‌های کشور به نحو مقتضی اقدام نمائید .»
یادآور می شود که اکسپو سومین رویداد بزرگ جهانی پس از جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک است که هر پنج سال یکبار با موضوعی خاص و به مدت شش ماه در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود و  در نوع خود یک المپیک بزرگ صنعت نمایشگاهی در دنیا است.          
رویداد اکسپو در عرصه بین المللی در سطحی از اهمیت قرار دارد که حداقل  هفت سال پیش از برگزاری در مورد کشور میزبان با برگزاری انتخابات بین المللی توسط دفتر مذکور، تصمیم‌گیری می شود.
از اهداف حضور کشورمان در اکسپو می توان به جذب سرمایه گذار خارجی، جذب گردشگر و معرفی دستاوردهای اخیر کشور و نیز ایجاد تعاملات و همکاری های بعدی به عنوان یک ابزار مهم اقتصادی در برطرف کردن محدویت های تجاری اشاره کرد.

تاریخ: 1402/7/14
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

افتتاح دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران با حضور وزیر صمت

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های قم ؛ 100 شرکت ایرانی صادراتی در حوزه‌های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، خودرو، مناطق آزاد، صنعت، دانش بنیان ...

برگزاری بزرگترین نمایشگاه صنعت شیلات خاورمیانه

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی استان قم ،مهندس متین معین مدیر نمایشگاه (ifex2023) گفت: بزرگترین نمایشگاه صنعت شیلات خاورمیانه (ifex2023) در فضایی تحت پوشش ...

برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو در تهران

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های قم ، مجید فخری روز یکشنبه در نشست خبری برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ...

بزرگترین نمایشگاه صنعت داروی روسیه با معرفی محصولات دارویی ایران برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از حمیّت نیوز(حمنا): بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات، مواد اولیه و فناوری‌های تولید دارو ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز