برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
امیرآبادی در همایش روز ملی صنعت و معدن:

مردم باید در انتخاب خودروی داخلی یا خارجی آزاد باشند

همایش روز ملی صنعت و معدن با حضور استاندار، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران دستگاه های اجرایی و رئیس و اعضاء هیأت نمایندگان ...

به گزارش  نمایشگاه بین المللی قم به نقل از حمیّت نیوز(حمنا)؛ احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در آیین روز ملی صنعت و معدن که در اتاق بازرگانی قم برگزار شد، بیان داشت:حمایت‌های لازم طی سالهای متمادی از صنعت خودرو شده ولی نتیجه بخش نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازی ما ازنظر کمیت و کیفیت مشکل‌دار است و ما درصدد این هستیم تا دولت تمام سهم خود را از صنعت خودروسازی واگذاری کند و دست آن از این بازار مشکل‌آفرین کوتاه شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیاری از حامیان خودروسازی داخلی حاضر نیستند خودروی داخلی سوار شوند ولی به خاطر برخی منافع اجازه نمی‌دهند مردم از خودروهای باکیفیت سوار شوند.

امیرآبادی در ادامه بیان داشت: مجلس در حال تدوین و نگارش قانون جدید در خصوص منطقه مکران است تا یک حکمرانی واحد در مرز 900 کیلومتری آبی را محقق کرده و امکان سرمایه‌گذاری در آن تسهیل شود.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از زمان آغاز تا پایان صدور مجوز در این منطقه بیش از 2 سال زمان می‌برد و ما باید بتوانیم این چالش‌ها را از بین ببریم.

وی خاطرنشان کرد: با نهایی شدن قانون منطقه مکران شاهد بسترسازی لازم جهت سرمایه‌گذاری در منطقه بکر مکران خواهیم بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: سواحل مکران از ظرفیت سرمایه‌گذاری بسیار بالایی برخوردار است و لایحه دولت سبب بهبود شرایط این منطقه و ارتقای آن خواهد شد.

امیرآبادی همچنین با انتقاد از تصمیمات خلق الساعه بانک مرکزی، عنوان کرد: این تصمیمات مشکلات جدی در بخش‌های مختلف کشور ایجاد می‌کند و از طرفی پاسخگویی بانک مرکزی به مجلس بسیار ناچیز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، یادآور شد: دولت و مجلس در حال رایزنی و بررسی طرحی جهت واگذاری زمین به صاحبان سرمایه برای احداث خانه برای کارگران خود هستند که زمینه این اقدام در اراضی مقابل ترمینال مرکزی قمکمبود نیروی کار در همه استان‌ها مشهود است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش نرخ بیکاری در کشور باعث شده است تا اکثر استان‌ها با کمبود نیروی ماهر و متخصص مواجه شوند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، محمد مهدی برادران روز پنجشنبه در همایش روز ملی صنعت و معدن که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد در جمع گسترده‌ای از فعالان اقتصادی استان قم با انتقاد از تصمیمات بورس کالا درروند تولید و اشتغال صنعتی و معدنی، یادآور شد: اقدامات بورس کالا که باهدف قیمت سازی انجام می‌شود، باید بازنگری شود. 

مشکلات بانکی، مالیاتی، مسدودسازی سپرده‌های بانکی و سایر چالش‌هایی که امروز تولیدکنندگان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند از گذشته به ارث رسیده است و باید از ظرفیت‌های موجود برای مدیریت آن‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به نرخ بیکاری تک‌رقمی قم، تصریح کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم همچنین نرخ سرمایه‌گذاری در این استان نیز افزایش‌یافته‌است.

برادران با اشاره به جایگاه صنعت کفش قم، بیان داشت: این در قم دارای اصالت و هویت است و در سطح جهانی قابل‌رقابت با کالاهای چینی است.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عنوان کرد: در استان قم حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی فعال است و تعداد واحدهای معدنی فعال استان نیز باید حداقل به ۲۰۰ معدن برسد.

همایش روز ملی صنعت و معدن با حضور استاندار، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران دستگاه های اجرایی و رئیس و اعضاء هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم و جمعی از فعالان اقتصادی استان برگزار شد که تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی قم به بیان نکته نظرات خود پرداختند. فراهم است.

تاریخ: 1402/7/13
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

تاکید نماینده مردم قم در مجلس شورای  اسلامی بر تسهیل  روند صادرات فرش و رفع موانع آن

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه قم به نقل ازستاد خبری هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم، احمد امیر آبادی فراهانی در حاشیه بازدید ازنمایشگاه فرش قم اظهارداشت: ...

امضای تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه صنایع فلزی و معدنی

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه قمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، آیین امضای سندهای همکاری توسعه اقتصاد دانش بنیان در ...

سفیر عربستان از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو بازدید کرد

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاهای استان قم؛ عبدالله بن سعود العنزی، سفیر عربستان سعودی، با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و سالن‌های ...

انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، بازار آفریقا و حوزه خلیج فارس را هدف گرفت

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم؛رئیس، دبیرکل و رئیس کمیته رویدادهای خارجی انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، صبح امروز به ترتیب ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز