برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مدیرعامل خیریه انوار آفتاب در پاسخ به خبرنگارما: ۴۲۰ معلول و سالمند چشم به راه کمک خیرین هستند

سایت نمایشگاه بین المللی قم / به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز؛جمعیت معلول استان قم درصدی بیشتر از سایر استان ها است زیرا برخی به دلیل شفا از ...
سایت نمایشگاه بین المللی قم / به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز؛جمعیت معلول استان قم درصدی بیشتر از سایر استان ها است زیرا برخی به دلیل شفا از سوی حضرت معصومه(س) به قم می آیند و حمایت ها هم به نسبت سایر استان ها در قم بیشتر هست.فاطمه پورمحمدی افزود: موسسه خیریه فرهنگی اجتماعی انوار آفتاب از سال ۹۲ در تهران تاسیس و از سال ۹۴ در قم فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در این مدت رسیدگی به ۷۴۰ پرونده را تحت عنوان طرح «مثبت زندگی» به عهده گرفت.

وی گفت: دارو و درمان درصد قابل توجهی از هزینه های ما را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال هر جلسه ۳۰ دقیقه گفتار درمانی ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد. همچنین مناسب سازی منازل معلولان با همکاری خیرین در حال انجام است. تهیه بسته های معیشتی، اقدامات آموزشی و تسهیلات ودیعه مسکن از جمله دیگر اقدامات در حال انجام در این مرکز است.

وی بیان کرد: از سال ۹۵ یک مجموعه گفتاردرمانی توسط این خیریه در قم تاسیس شد. همچنین مرکز نگهداری روزانه سالمندان برای نخستین بار تاسیس شد و سالمندان می توانستند روزانه به این مرکز مراجعه کنند و از خدمات بهره مند شوند که متاسفانه با شیوع بیماری کرونا این مرکز تعطیل شد.

پورمحمدی گفت: ما با کمک خیرین یک مرکز آموزشی اوتیسم را تاسیس کردیم که کودکان و والدین با روش های تخصصی، آموزش ها را فرامی گیرند.

۴۲۰ معلول ذهنی و سالمند تحت پوشش موسسه خیریه انوار آفتاب


وی گفت: در این مرکز ۳۲۰ معلول ذهنی و ۱۰۰ سالمند نگهداری می شود. همچنین ۹۰ پرسنل در این مرکز مشغول فعالیت هستند که با همت خیرین اداره می شود.

ماهانه دو میلیارد تومان هزینه مددجویان موسسه خیریه انوار آفتاب


وی اظهارداشت: هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان این مرکز با حقوق و بیمه ۹۰ پرسنل آن ماهانه دو میلیارد تومان است.

 فقر و ناتوانی دلیل اصلی سپردن سالمندان به آسایشگاه


پورمحمدی در مورد توان مالی سالمندان در این آسایشگاه گفت: بیشتر آنان فقیر هستند یا به دلیل مشکلات جسمی خانواده ها توان نگهداری از آنان را ندارند زیرا ۱۰۰ مددجوی ما کاملا زمین گیر هستند و تحرک ندارند. برخی هم مجهول الهویه هستند.

ایشان در ادامه افزود: به دلیل اینکه همه مددجویان آقا هستند هیچ وقت ازدواج در این مرکز اتفاق نیفتاده است. یک خبر خوشحال کننده این هست که بیشتر افراد تحت پوشش این مرکز معلولان ذهنی بالای ۶۰ سال هستند که یا اصلا ازدواج نکردند یا بچه دار نشدند و امکان نگهداری آنان توسط آشنایان نبوده است. لذا افراد معدودی دارای خانواده و فرزند هستند و احترام به بزرگترها هنوز در قم پررنگ است.

وی در ادامه گفت: برنامه ورزش هر روز برگزار می شود. برای عده ای هم که زمین گیر هستند بازی منچ و کتابخوانی فراهم شده است.

برنج، گوشت، روغن، مواد شوینده، پتو و ملحفه نیاز مبرم آسایشگاه سالمندان


وی در پاسخ به این سوال که ما هر بار به دیدار سالمندان اینجا آمدیم درخواست پول یا خوراکی داشتند؛ چه میزان نیازمند کمک خیرین هستید؟ اظهارکرد: ما در مرکز توانبخشی انوار آفتاب یک خانواده ۵۰۰ نفره هستیم و نیاز به برنج، گوشت، روغن، مواد شوینده، پتو و ملحفه بسیار زیاد است.

آسایشگاه سالمندان نیازمند کمک خیرین است


وی با بیان اینکه برخی از پزشکان خیر برای کمک به مددجویان می آیند، ادامه داد: دندان پزشک، روانشناس و چشم پزشک به مرکز می آیند و به صورت رایگان سالمندان را ویزیت می کنند. همچنین مسئول یکی از سینماهای استان اعلام آمادگی کرده که هر هفته یک سانس را به سالمندان اختصاص دهد.

وی در پایان گفت: آسایشگاه سالمندان نیازمند کمک خیرین است تا بتواند به این تعداد مددجو خدمت ارائه دهد.
تاریخ: 1400/12/3
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

قدردانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور تاریخی مردم قم در تشییع شهدا

به گزارش پورتال اطلاع رانی نمایشگاه های استان قم؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با صدور بیانیه‌ای از حضور بی نظیر و تاریخی مردم بصیر و قدرشناس قم در مراسم ...

شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان شهدای مسیر آزادی قدس هستند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از تسنیم، مصلای قدس شهر مقدس قم که بارها میزبان آیت‌الله شهید رئیسی بوده است، شب گذشته میعادگاهی شده بود ...

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از تسنیم؛ به مناسبت درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز