برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مدیرکل سازمان بهزیستی قم: اگر خیرین نباشند کارها بر زمین می ماند

سایت نمایشگاه بین المللی قم / به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز؛ مدیرکل سازمان بهزیستی استان قم در این نشست اظهارداشت: این آسایشگاه قدیمی ترین ...
سایت نمایشگاه بین المللی قم / به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز؛ مدیرکل سازمان بهزیستی استان قم در این نشست اظهارداشت: این آسایشگاه قدیمی ترین و بزرگترین مرکز نگهداری سالمندان آقا در قم است. ۴۲۰ معلول و سالمند در این مرکز نگهداری می شوند.مهدی پهلوانی افزود: ۳۵ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد ۲۲ هزار خانواده دارای معلولیت هستند.

وی در ادامه گفت: اگر خیرین نباشند بسیاری از کارها بر زمین می ماند.

وی ادامه داد: مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیازمند کمک تحصیلی، توانمندسازی و توانبخشی هستند. بهزیستی کمک هایی به آنان دارد اما مکمل آن موسسه ها و خیرین هستند.

وی گفت: ۱۰ مرکز غیرانتفاعی و غیرتجاری برای کمک به معلولان و سالمندان در قم وجود دارد که مراکز کمک به ایتام و بهبود یافتگان و آسیب دیدگان جدا از این آمار هستند.

مردم با ماموران بهزیستی جهت رصد معلولیت همکاری کنند


وی همچنین به طرح رصد شیوع میزان معلولیت ها در قم اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف بهزیستی رصد شیوع معلولیت ها و آسیب های اجتماعی است.

پهلوانی بیان کرد: به منظور شناسایی و رصد معلولیت در استان قم ۱۴ هزار مورد باید بررسی شوند و به این منظور ماموران بهزیستی با کارت دارای هولوگرام و دو امضا به درب منازل می روند و سوالاتی را می پرسند تا میزان شیوع معلولیت در مناطق قم و دلایل آن را شناسایی کنیم و بتوانیم برنامه ریزی و آمایش محیطی داشته باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دو روستا در قم داشتیم که نابینایی و مشکلات جسمی حرکتی در آن زیاد بود. طبق تحقیقات متوجه شدیم که به دلیل ازدواج فامیلی بوده است. لذا اطلاع رسانی و پیشگیری در آنجا انجام شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این طرح به صورت اینترنتی اجرا نمی شود؟ گفت: برخی از افراد دارای معلولیت به بهزیستی مراجعه نمی کنند لذا با این روش شناسایی و حتی به پزشک ارجاع می شوند.

وی اظهارداشت: بهزیستی بانک اطلاعاتی دقیقی از معلولان ندارد. چند مرکز به غیر از سازمان بهزیستی مجوز صدور پروانه موسسه خیریه را صادر می کنند و نبود هماهنگی سبب شده که برخی از چند موسسه خیریه دریافتی داشته باشند و برخی از معلولان دریافتی کمی داشته باشند.

وی افزود: از سوی استانداری طرحی در مورد شناسایی و ساماندهی معلولان در دست تدوین است که با اجرای آن عدالت بیشتری در توزیع کمک به مددجویان اجرا می شود.

آسایشگاه سالمندان حتی یک فوتی کرونایی نداشته است


وی در پاسخ به این سوال که کرونا چه تاثیری بر خانه سالمندان گذاشت و چه تعداد فوتی داشتید؟ گفت: در این دو سال که از شیوع کرونا می گذرد حتی یک فوتی کرونایی نداشتیم
تاریخ: 1400/12/3
موضوع: اخبار قم
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

قدردانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور تاریخی مردم قم در تشییع شهدا

به گزارش پورتال اطلاع رانی نمایشگاه های استان قم؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با صدور بیانیه‌ای از حضور بی نظیر و تاریخی مردم بصیر و قدرشناس قم در مراسم ...

شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان شهدای مسیر آزادی قدس هستند

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از تسنیم، مصلای قدس شهر مقدس قم که بارها میزبان آیت‌الله شهید رئیسی بوده است، شب گذشته میعادگاهی شده بود ...

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه های استان قم به نقل از تسنیم؛ به مناسبت درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز