مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم: تلاش برای تبدیل قم به پایتخت تئاتر دینی

سایت نمایشگاه بین المللی قم/ به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز،سید موسی حسینی کاشانی در نشست خبری نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه‌نویسی رضوی که در اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری با تلاش معاونت هنری اداره‌کل دو جشنواره نمایشی «تئاتر خیابانی افلاکیان» و «جشنواره تئاتر استانی قم» برگزار شد و در حال حاضر نیز «جشنواره سراسری نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه نویسی رضوی» با مشارکت بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و انجمن هنرهای نمایشی استان قم در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: با توجه به برگزاری کنگره ملی شهدای قم در سال ۱۴۰۱، تلاش می‌شود جشنواره افلاکیان نیز اعلام فراخوان و با کیفیت بهتری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه‌نویسی رضوی، گفت: یکی از عوامل مهم رشد تئاتر و تولید نمایش‌های قوی، سرمایه‌گذاری در بخش نمایشنامه‌نویسی است که خوشبختانه در این جشنواره به محوریت موضوع زیارت آثار ارزشمندی تولید و معرفی شده است.

حسینی کاشانی افزود: در بخش نمایشنامه‌خوانی ۶۷ گروه نمایشی از ۲۱ استان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند که نشان از استقبال خوب علاقه‌مندان دارد، با این حال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از گروه‌ها نتوانستند در موعد اعلام شده، فیلم‌های نمایشنامه‌خوانی خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی بر لزوم تقویت پایگاه تئاتر دینی در قم تأکید کرد و گفت: این موضوع مورد تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد و تلاش می‌شود از سال آینده در حوزه تولید نمایش دینی شاهد تولیدات جدی‌تری در قم باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم همچنین به ضعف زیرساخت‌های هنری استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این موضوع در سفر اخیر رئیس جمهوری به قم مورد پیگیری قرار گرفت و اعتبار مالی ده میلیارد تومانی برای ساخت دو پلاتوی جدید در تالار فرهنگ و هنر شهر اختصاص یافت.

حسینی کاشانی افزود: تاکنون دو میلیارد تومان از این اعتبار به وزارتخانه تخصیص یافته است تا کار ساخت و تجهیز دو پلاتوی نمایشی و یک سالن تعزیه به سرانجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم طی سال آینده در دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه نمایش با جدیّت بیشتری دنبال خواهد شد.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا