همزمان با سفر رئیس جمهور به قم: نمایشگاه توانمندی‌های کارآفرینی و اشتغال کمیته امداد استان قم برگزار شد

مدیرکل کمیته امداد استان قم از برگزاری نمایشگاه دو روزه توانمندی‌های کارآفرینی و اشتغال مددجویان این نهاد با حضور مشاغل ویژه روستایی، دانش‌بنیان وخانگی، به مدت دو روز در ورزشگاه شهدا شهرستان کهک خبر داد.

سایت نماشگاه بین المللی قم / به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان‌راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم در گفت و گو با اعلام این خبر گفت: شهرستان تازه تاسیس کهک با داشتن ظرفیت‌های بالای اشتغال به ویژه در روستاهای آن، در کارآفرینی سرآمد است و این رزمایش اشتغال با برگزاری نمایشگاه مربوط به دستاوردهای اشتغال خانواده‌های تحت حمایت این نهاد بیانگر این موضوع است.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه به همت امدادگران این نهاد و با همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و فرمانداری شهرستان کهک برگزار شد تصریح کرد: در این نمایشگاه ۱۸ راهبر شغلی و کارآفرین‌ که هم اکنون طرح فعال اشتغال دارند، شرکت کرده‌اند.
مسعودیان‌راد با بیان اینکه هر کدام از ۱۸ روستای این شهرستان می‌توانند قطب یک محصول در کشور باشند اظهار کرد: تولید کنندگان انواع پوشاک و محصولات حجاب، سیسمونی و مصنوعات چوبی، فرش، نمدگری، نخ‌ریسی، تراش سنگ‌های زینتی، پرندگان و ماهی های زینتی، محصولات ارگانیک شامل میوه‌های خشک، عرقیجات و سوهان به عنوان شاخص و نمونه در این نمایشگاه محصولات خود را در معرض بازدید قرار دادند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزود: به طور نمونه ۸۵ طرح تولید مصنوعات چوبی در روستای خورآباد و ۸۰ طرح پرورش پرندگان زینتی در روستای سیرو ایجاد و راه‌اندازی شده است.
وی در ادامه همین مطلب اضافه کرد: ۲۵ تولیدی کاپشن نیز در شهر کهک مَشغول به فعالیت هستند.
مسعودیان‌راد ضرورت توجه به مشاغل فرهنگی را خاطرنشان و اظهار کرد: در بخش دانش بنیان نیز مجموعه علمی فرهنگی رصدگران آسمان هم محصولات گردشگری نجوم قرآن را تولید و به بازار عرضه کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه این نمایشگاه به مدت دو روز و در طول سفر ریاست محترم جمهوری برگزار خواهد بود افزود: در روز نخست برگزاری این نمایشگاه مسئولین استانی و کشوری از نمایشگاه بازدید کردند و به حرف‌ها و مشکلات کارآفرینان حاضر در نمایشگاه و بیان موانع موجود در مسیر تولید و کسب و کار گوش دادند و ابراز امیدواری کردند که با طرح‌های ویژه دولت در حمایت از کسب و کارها رونق بیشتری به اشتغال کشور بازخواهد گشت.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا