حضور محتشمی پور معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در استان قم

به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم؛ محتشمی پور در ابتدای حضور خود با همراهی رئیس سازمان صمت به دیدار استاندار قم رفت در این دیدار که حجت الاسلام ذالنوری نماینده مجلس شورای اسلامی و معاون عمرانی استاندار حضور داشتند که درباره مهمترین مسایل و مشکلات معادن وظرفیت های معادن استان و عناصر معدنی دریاچه نمک بحث و تبادل نظر انجام شد.

همچنین در دومین برنامه معاون معادن وزارت صمت، نشست مشترک با همکاران حوزه معدن سازمان صمت بود که در این جلسه سیجانی رئیس سازمان صمت قم مهمترین اقدامات عملکرد بخش معدنی استان مطرح نمود و اظهار داشت کمبود نیروی تحصیل کرده و تخصصی معدنی بارزترین مشکل استان می باشد و قوانین مازاد دست پاگیر حوزه معدن بزرگترین مشکل سرمایه گذاری در بخش معدن است.

آخرین برنامه حضور معاون معادن وزیر صنعت در استان بازدید از معدن منگنز و برگزاری جلسه با انجمن ها و تشکل‌های بخش خصوصی معدنی ومدیران واحد‌های تولیدی صنایع معدنی در محل معدن منگنز ونارچ قم بود.

در جلسه با انجمن ها و تشکل‌های بخش خصوصی معدنی و مدیران واحد‌های تولیدی صنایع معدن، مدیران بخش خصوصی مشکلات و در خواست های خود را مطرح نمودند و مقرر گردید معادن از خام فروشی منابع معدنی خود داری نمایند و تلاش نمایند عناصر و منابع معدنی را فر آوری نمایند.

گفتنی است معدن منگنز بزرگترین معدن منگنز خاورمیانه در حال احداث کارخانه در خصوص تولید فرو سیلیکو منگنز به جهت فرآوری مواد منگنز هستند.

همچنین محتشمی پور به مواردی همچون تحقق هدف جایگزینی نفت با معدن با اصلاح ساختارها و سیاستها،ضرورت تمرکز بر توسعه تکنولوژی حوزه‌های معدنی و لزوم بهره‌مندی از مشورتهای نخبگانی فعالان معدنی تاکید نمودند.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا