به مناسبت روز جهانی ایدز: طرح رایگان غربالگری ایدز و آموزش خود مراقبتی در پیشگیری از ایدز با ارایه پمفلت آموزشی در کلینیک ویژه فرقانی قم انجام گردید

در طرح رایگان غربالگری ایدز ۱۰۰ نفر از مراجعین بوسیله آزمایش تست سریع بررسی ایدز مورد غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار اختصاصی پایگاه خبری حمیت نیوز / مجتبی علیشاهی؛ این طرح به همت مرکز آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در روز چهارشنبه ۱۰ آذر ماه و از ساعت ۹ الی ۱۳ به صورت رایگان در کلینیک ویژه فرقانی قم انجام گردید که سرکارخانم حسینی خو،سوپروایزر مرکز آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در این خصوص اعلام داشتند:

از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

ایشان در ادامه گفتند: در روز جهانی ایدز مردم لباس‌هایشان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

سوپروایزر آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در ادامه اشاره کرد: در این خصوص بایستی خودمراقبتی هایی انجام گیرد و خود مراقبتی را اینگونه شرح دادند: خودمراقبتی یعنی مراقبت از خود. یعنی اینکه ما برای حفظ سلامت و شادابی خود کارهایی هرچند کوچک انجام دهیم تا زندگی بهتری داشته باشیم. خودمراقبتی، رفتاری آموختنی، آگاهانه و هدفمند است که هر فردی برای خود، خانواده و دیگران انجام میدهد تا سالم بماند.

حسینی خو  با اشاره به خودمراقبتی در ایدز گفتند: خود مراقبتی در ایدز  به ما می آموزد که مهمترین راههای پیشگیری از ایدز، به تصمیم گیری های ما وابسته اند و آنچه ما را در معرض خطر قرار میدهد رفتار پرخطر ماست، نه زندگی در کنار افراد مبتلا به آن.

ایشان در ادامه با اشاره به نوجوانان و جوانان در جهت خودمراقبتی از ایدز درخواست نمود به نکاتی توجه داشته باشند:

  • از مصرف مواد مخدر، محرک و روانگردان پرهیز کنند.
  • از حضور در موقعیتهای خطرآفرین پرهیز کنند.
  • مهارِت نه گفتن را تقویت نموده و مهارت رفتار قاطعانه را در خود افزایش داده و تقویت کنند.

ایشان در خاتمه گفتند: کلینیک ویژه مجتمع خیرین سلامت هر صبح در روزها و ساعات  اداری  و به آدرس تقاطع خیابان روحانی و طالقانی ،جهت انجام ازمایشات و ویزیت های تخصصی بیماران در خدمت مراجعین محترم می باشد.

در ذیل گزارش تصویری را مشاهده فرمائید:

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا