دکتر محمدجواد باقریان خبر داد؛ تزریق اولین دوز واکسن “اسپایکوژن” در قم

معاون فنی مرکز بهداشت استان قم گفت: تزریق واکسن ایرانی- استرالیایی کرونا از امروز در مرکز واکسیناسیون شماره یک واقع در میدان روح الله آغاز و به متقاضیان این واکسن تزریق شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمدجواد باقریان معاون فنی مرکز بهداشت استان قم ظهر امروز با اعلام این خبر گفت: تزریق واکسن اسپایکوژن از امروز رسماً آغاز شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعلاً این واکسن در مرکز شماره یک واقع در میدان روح الله موجود است، تصریح کرد: تبلیغات منفی در میزان اثرگذاری واکسن ها موجب تمایل مردم به سمت واکسن های خارجی شده که در کل می توان گفت تمامی واکسن های موجود اعم از وارداتی و تولید داخل کارایی لازم برای مقابله با کرونا را دارند.

باقریان خاطر نشان کرد: کاهش میزان مرگ‌ و میر مهم‌ترین کارکرد همه واکسن‌هایی است که تا کنون علیه کرونا تولید شده و اکنون واکسیناسیون تنها راهی است که می‌تواند به کمک علم پزشکی ایمنی لازم برای جامعه ایجاد کند پس بهترین واکسن، در دسترس ترین نوع آن است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان قم ادامه داد: واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی مواردی هستند که در کنار هم می توانند باعث قطع زنجیره انتقال کرونا و جلوگیری از موج های احتمالی بعدی در جامعه شوند.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا