X
حمایت از کسب و کار
X
جهت مشاهده سایت تولیدی بازرگانی احمد خانی کلیک کنید
X
جمعیت آمران به معروف و ناهیان از منکر
اخبار و رویدادهای فوری

اخبار و رویدادهای فوری

حمایت از تولید ملی وظیفه همگانی است

رهبری و امام
برنامه های گرامیداشت روز ارتش در استان قم توسط فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س)  اعلام شد

برنامه های گرامیداشت روز ارتش در استان قم توسط فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) اعلام شد

26 فروردین 1399

1419

قم – نشریه سراسری راه ثروت - فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س)ضمن عرض ادب و احترام به ساحت مقدس آقا امام زمان(عج) و نایب برحقش فرماندهی کل قوا و رهبر فرزانه انقلاب و درود بر روح پرفتوح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی،شهدای هشت سال دفاع مقدس،شهدای مدافعان حرم و بخصوص  گرامی داشت یاد و خاطره های شهید سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: همزمان با ۲۹ فروردین ماه روز ارتش، رژه خدمت با عنوان «مدافعان وطن، یاوران سلامت»  با شرکت ادوات و تجهیزات نیروی زمینی ارتش برگزار می شود.  

 

به گزارش نشریه راه ثروت سرهنگ اسدی سه شنبه در گفت وگویی،برگزاری مراسم روز ارتش در قم را اینگونه تشریح کرد:امسال به نام سه سپهبد شهید و اخلاص نامگذاری شده است که 21 فروردین سالروز شهادت سپهبد صیاد شیرازی و سوم اردیبهشت شهادت سپهبد قرنی می باشداین سه شهید والامقام(سپهبد شهید قرنی،سپهبد شهید صیاد شیرازی و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) به فاصله بیست سال از هم به شهادت رسیدند که هرکدام به فراخور زندگی خویش ،تاثیرگذارترین نفرات در نیروهای مسلح برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که انشالله بتوانیم امانت دار خوبی برای این عزیزان و دیگر شهدای انقلاب اسلامی باشیم.


ایشان اضافه نمودند: این مراسم روز جمعه ۲۹ فروردین از ساعت ۱۰ صبح با حضور امیر سرتیپ جلالی نسب فرمانده قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا در استان های قم و گیلان  از بلوار شهید منتظری (بهار) تا به سمت حرم مطهر و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
وی ادامه داد: یگان های شرکت کننده در این مراسم پس از این آئین، جهت ضدعفونی معابر و فضاهای شهری به نقاط مختلف شهر اعزام می شوند.


سرهنگ اسدی، با اشاره به برنامه های گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش در قم ابراز کرد: برنامه های این روز بر محور پاسداشت رشادت های ارتش بخصوص نیروی زمینی پیش بینی شده است و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری توسط یگان های منتخب این نیرو در قم اجرا می شود.


ایشان با اشاره به اجرای ۲۰۰ برنامه مختلف به مناسبت روز ارتش گفت: این برنامه ها شامل برنامه های فرهنگی، اجتماعی و نظامی است که به طور مستقل از سوی ارتش و یا با مشارکت ارتش، سپاه، بسیج، گروه های جهادی، شهرداری و دیگر دستگاه ها و نهادهای استان برنامه ریزی شده و با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی ضدکرونایی اجرا می شود.


اسدی عنوان کرد: روز پنجشنبه ۲۸ فروردین، آیین ادای احترام به مزار شهدا توسط نیروهای ارتش به صورت برنامه ضدعفونی محوطه پیرامونی گلزارهای شهدای قم صورت می گیرد.
ارشد ارتش جمهوری اسلامی در قم گفت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با ویروس بیماری کوید۱۹، تحقق دو هدف عمده و مهم را محور فعالیت های ارتش در این زمینه خواند و ادامه داد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب، باید تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد، لذا دو هدف عمل به منویات فرمانده کل قوا و نیز کنترل شیوع کرونا اساس فعالیت های ارتش در استان قم در این ایام بخصوص روز ارتش خواهد بود.


فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) در ادامه گفت:امسال رژه سراسری ارتش با توجه به شیوع ویروس کرونا و منع رژه گروهی در این ایام، به رژه خدمت تغییر کرده و دیگر برنامه های سال های قبل نیز با تمهیدات خاص انجام خواهد شد.
در قالب برگزاری رژه خدمت، بیش از 200 نیروی ارتشی با بهره گیری از خودروهای سبک و سنگین جنگ نوین ارتش اقدام به ضدعفونی مراکز پرجمعیت شهر قم می کنند.


وی افزود: تجلیل از 65 خانواده شهید ارتشی و خانواده های کارکنان در قم بصورت ارتباط تصویری و ضدعفونی مزار شهدا در گلزارهای شهدای استان قم، اهدای خون کارکنان ارتش و رونمایی از تابلوها و پوستر چهره برخی شهدای ارتشی ازجمله برنامه هایی است که امسال بمناسبت هفته ارتش در قم اجرا می شود.


ایشان در پایان گفت:ارتش در برنامه های متفاوت لباس های متفاوتی برتن می کند در زمان تهدید ایران اسلامی لباس رزم را در جبهه حق علیه باطل بر تن کرد و در حوادث های طبیعی و غیر مترقبه سیل و زلزله نیز با لباس خدمت در کنار ملت بوده است.اما ارتش امروز ضمن دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران با لباس مبارزه با ویروس کرونا و با رزمایش بیولوژیکی و با شعار مدافعان وطن،یاوران سلامت  در کنار ملت هست.

 

همچنین سرهنگ رزم جویی فرمانده قرارگاه جهادی زیستی نزاجا نیز در جمع خبرنگاران گفت:نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا  در کنار ملت بود و با توجه به گستردگی  نیروی زمینی محوری قرارگاه هایی تحت عنوان قرارگاه زیستی تشکیل داد که یکی از آنها در استان قم قرار دارد که از ابتدای امسال با اجرای رزمایش های پایش سلامت در ورودی های شهر مقدس قم حدود 350 هزار نفر پایش و 100 هزار خودرو ضدعفونی شدند.
وی افزود: یگان های ارتش از ۱۳ اسفند ۹۸ در پنج بخش ایجاد پست های کنترل خودروها در وردی شهرها، برپایی ایستگاه سیار پایش سلامت و تب سنجی در ۳۰ نقطه مهم شهر، ضدعفونی معابر و فضاهای شهری و خودروهای ورودی به قم، ایجاد نقاهتگاه بهبود یافتگان کرونایی با ۲۰۰ تخت و ایجاد بیمارستان سیار مجهز با ۵۰ تخت در پردیسان که تاکنون بیش از دو هزار نفر که اغلب مشکوک به ویروس کرونا بودند جهت تست کرونا به این بیمارستان سیار مراجعه کردند و تشکیل قرارگاه های جهادی ضدعفونی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم به ارائه خدمت پرداختند.
 لازم بذکر است که استان قم بیش از  600 شهید ارتشی را تقدیم نظام مقدس و انقلاب اسلامی کرده است.

کد خبر :98

خبرنگار:مجتبی علیشاهی

نظرات کاربران

تاکنون 0 نظر درباره این مطلب ارسال شده است

کد امنیتی