شنبه - 29 خرداد 1400

نمایشگاه بین المللی قم

حمایت از تولید ملی وظیفه همگانی است

رهبری و امام
استاندار قم در نشست خبری با اصحاب رسانه: در خصوص انتصاب مدیران زن اعتقاد به شایسته سالاری داریم

استاندار قم در نشست خبری با اصحاب رسانه: در خصوص انتصاب مدیران زن اعتقاد به شایسته سالاری داریم

تاریخ

نوشته شده در 12 بهمن 1398

بازدید

این مطلب 1521 بار دیده شده

 

به گزارش نشریه سراسری راه ثروت، استاندار قم  در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز دهه فجر در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، ایشان ضمن گرامیداشت  و تبریک یوم الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ،همچنین یاد و خاطره شهدای انقلاب را گرامی داشتند و  به سوالات خبرنگاران جواب دادند که به شرح ذیل گزارش میگردد:

انتصاب مدیران زن

سرمست همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص انتصاب مدیران زن گفت: در خصوص انتصاب مدیران زن با حرکت اخیری که ما شروع کردیم، این وضعیت در حال بهبود هست.

وی افزود: در خصوص انتصاب مدیران زن اعتقاد به شایسته سالاری داریم و نگاه صرف جنسیتی به موضوع سهم بندی مدیران به صورت مطلق نداریم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: توانمندسازی بانوان، استفاده از ظرفیت بانوان در مجامع مشورتی و پشتیبانی از کارآفرینی زنان و سهم زنان در عرصه های مختلف را پیگیری می کنیم و فضای فعالیت و حضور زنان را بیشتر می کنیم اما قبول داریم که تا به حال وضعیت ما در زمینه انتصاب مدیران زن در قم خوب نبوده اما بنا داریم بهتر شود.

پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کیوانفر به خیابان امام(ره)

استاندار قم در مورد پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کیوانفر به خیابان امام(ره)گفت:در پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کیوانفر به خیابان امام ،برای حمایت از وفاق وهمدلی،جانب متولیان امور شهری را گرفتم و برای اجرای آن نظری مثبت دادم ، گرچه نظر کارشناسی معاون عمرانی بنده مخالف این موضوع بود.

بهرام  سرمست استاندار قم  اظهار داشتند:بنده در جلسه شورای حل اختلاف از نظرات کارشناسی معاون عمرانی حمایت کردم اما برای معطل نشدن پروژه های ترافیکی شهری،درجلسه کمیسیون  به رای متولیان امور شهری احترام گذاشته و رای موافقم را اعلام کردم ،بنده همواره سعی نمودم که در زمینه حل مشکلات مردم همواره  احترام به منطق و عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهم.

 

 

اجرای پروژه کیوانفر نباید به حرم نما بودن خیابان امام لطمه بزند

در ادامه محسن بهشتی ؛معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح کیوانفر به خیابان امام (ره) فقط یک طرح ترافیکی صرف نبوده و نباید به مزیت حرم نما بودن خیابان امام(ره) لطمه وارد کند.
محسن بهشتی درپاسخ به سوال خبرنگاران بیان کرد: این پروژه به دلیل حساسیت هایی که دارد در کمیسیون ماده ۵ و کمیته سیما و منظر شهری هم مورد بررسی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از آنجایی که شورای شهر و شهرداری قم نسبت به رای کمیته تطبیق فرمانداری در اجرای این طرح اصرار داشتند این مساله در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار گرفت.
بهشتی تاکید کرد: به نظر می رسد که شهرداری در صدد این بود که بدون توجه به مساله سیما و منظر شهری و شورای ترافیک استان به دنبال اجرای این طرح بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: با نظر شورای حل اختلاف این طرح باید با پایبندی کامل شهرداری قم با طرح جامع ترافیک و طرح تفصیلی شهر اجرا شود.
وی عنوان کرد: اختلافات نظر در رابطه با این طرح سبب شد تا اجرای این پروژه در جلسات فرعی شورای ترافیک به نتیجه نرسد و در نهایت این شورا دو هفته قبل به ریاست استاندار قم برگزار گردید.
وی یادآور شد: در این جلسه طرح واریانت پیشنهادی شهرداری قم در اجرای طرح توسط شورای ترافیک و در یک رای گیری مخفی رد شد و شهرداری باید به دنبال طراحی طرح دیگری باشد.

 

 

وضعیت پروژه بلاتکلیف پروژه فرودگاه قم

 در رابطه با وضعیت پروژه بلاتکلیف پروژه فرودگاه قم، اظهار داشتند: فرودگاه قم یکی از پروژه های بلاتکلیف از منظر اجرایی است ولی از منظر حقوقی، حکم خلع ید از سوی دستگاه قضایی صادر شده و باید مسیر خلع ید طی شود.

وی تصریح کرد: البته در اجرای این حکم ابهاماتی وجود داشت که در نشست با مسئولان قضایی و نمایندگان مردم قم، سیاست دفاع از حقوق سرمایه گذاران و سهام‌داران و ضرورت احداث فرودگاه در قم را دنبال کردیم.

استاندار قم از ضرورت احداث پروژه فرودگاه قم با توجه به موقعیت خاص استان در کشور سخن گفت و افزود: احداث این پروژه در قم لازم الاجراست اما مجوزهای قانونی را در زمان احداث این پروژه کسب نکردند.

سرمست افزود: سرمایه‌گذار انگیزه خوبی برای سرمایه گذاری داشته اما در عمل،  الزامات قانونی لازم را کسب نکرده و مسئولین وقت هم این مراحل قانونی را طی نکردند.

وی تصریح کرد: من می توانستم نسبت به این پروژه سلب مسئولیت کنم و بگویم طرف حساب این پروژه نیستم اما به جای فرافکنی و مسئولیت گریزی، چون اعتقاد داشتم این پروژه برای قم لازم هست، به دنبال مسیر قانونی برای دریافت مجوزهای لازم حرکت کردیم.

استاندار قم افزود: اخیرا موفق شدیم این مراحل را طی کنیم، از طریق وزارت راه پیگیری کردیم و در شورای عالی شهرسازی، مجوزهای احداث فرودگاه را به اثبات رساندیم.

سرمست با تأکید بر اینکه پرونده پروژه فرودگاه قم به شورای هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی رسیده بود، گفت: وقتی پرونده‌ای در این سطح مطرح می‌شود، یعنی زمین خواری و مفاسد اقتصادی رخ داده و این مسئله می توانست به جلوگیری از احداث فرودگاه و پرداخت نشدن حق و حقوق سرمایه گذاران منجر شود.

وی افزود: بنده در آن جلسه شرکت کردم و با تاکید بر ارزشمند دانستن سرمایه گذاری بخش خصوصی، خواستار حفظ این پروژه و حق و حقوق سرمایه گذار و سهام‌داران شدیم.

استاندار قم با بیان اینکه ۹۰ درصد مراحل تفکیک پروژه فرودگاه قم از پروژه گردشگری طرلاب انجام شده است، تصریح کرد: در این زمینه مراحل به خوبی طی شده، شورای شهر مصوبه داده و آماده سرمایه گذاری است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که اجرای حکم قضایی به نحوی پیش برود که هم فرودگاه ساخته شود، هم حقوق سرمایه گذاران و سهام‌داران ادا شود و هم حکم قضایی اجرا شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: پروژه فرودگاه قم در یک فضای حقوقی دنبال می‌شود نه فضای سیاسی و امنیتی.

 

 

 

مشکلات انتقال بنکداران داخل شهر به شهرک شهاب (بخصوص بنکداران در محل تردد  بیماران و آمبولانس های بیمارستان گلپایگانی)

در نظر سنجی  که نشریه راه ثروت در شبکه های مجازی از همشهریان پرسیده بود این سوال هم از سوی مسئولین ذیربط و هم  از سوی همشهریان چند بار تکرار شده بود  به دلیل مشکلات عدیده برای بیماران و آمبولانس های بیمارستان گلپایگانی به صورت ویژه پیگیری گردید:

سوال ویژه از استاندار و معاونین ایشان  در  این خصوص  اینگونه مطرح گردید: بیش از سه سال است که قرار است بنکداران مواد غذائی از خیابان مولوی و مسیر تردد آمبولانس های بیمارستان گلپایگانی به شهرک شهاب( جنب مهروماه) منتقل شوند ولی میگویند اداره راه و شهرسازی قم و شرکت شهرکهای صنعتی همکاری نمی کنند و این طرح که جزء الزامات شهر است و سبب کم شدن بخش عمده ترافیک و راه بندان میشود عقیم مانده است ، آیا چاره ای برای الزام به همکاری ادارات فوق اندیشیده اید ؟

بنکداران می گویند طی سه سال گذشته قیمت ساخت و ساز پنج برابر شده است و ضرر و زیان بسیار سنگینی را بدلیل مانع تراشی راه و شهرسازی متحمل شده اند ، چرا راه و شهرسازی قم با چنین طرحی که موجبات جلوگیری از ورود تریلی به شهر و تخلیه و بارگیری ده ها کامیون و کامیونت و آرامش مردم می شود مخالفت می کند ؟

استاندار پاسخ سوال را به مهرداد غضفری امرایی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری واگذار نمودند که ایشان بیان داشتند: جلسات مفیدی طی هفته گذشته دراین راستا با مسئولین ذیربط انجام شده و مشکل اصلی قرارداد احداث شهرک شهاب برای فعالیت مربوطه به چاپ و نشر بوده اما چون استقبال خوبی از این صنعت در این شهرک نشده است تصمیم‌گیری و بازنگری در مورد فعالیت این شهرک در حوزه اختیارات مسئولان صورت گرفت و مجوز های لازم اخذ گردیده است و موانع جهت حضور بنکداران مواد غذایی  در این شهرک برطرف شده است.

ایشان در ادامه افزودند: در آینده از این شهرک بیشتر خواهید شندید چرا که مسئولین استانی روی این شهرک نگاه ویژه ای دارند.

 

احداث شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی قم

محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به احداث شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی قم گفت: بخشی از این شهرک در حریم کمربندی جدید قم قرار گرفته و با آن در تعارض است.
وی اضافه کرد: رفع تعارض و اجرای این شهرک مساله پیچیده ای نبوده و روند عملیات عمرانی آن بعد از حل مشکلات آغاز می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: در مجموع بخشی از فاز توسعه ای ۹۶ هکتاری شهرک شکوهیه در حریم کمربندی شهید قاسم سلیمانی قرار دارد.

کمربندی جدید قم از دو بخش کمربندی غربی حدفاصل قم ـ سلفچگان ـ راهجرد به طول ۷۰ کیلومتر و کمربندی جنوبی حدفاصل طرلاب تا آزاد راه امیرکبیر به طول ۴۰ کیلومتر تشکیل شده و نقطه اتصال آن با اتوبان قم ـ تهران کیلومتر ۱۱ است.

 

نارضایتی از عملکرد سازمان صنعت،معدن و تجارت

به عنوان آخرین سوال مطرح شده در این نشست خبری  نارضایتی از  عملکرد مسئولین سازمان صنعت،معدن و تجارت اشاره شد و اینکه چرا با گذشت حدود دو ماه از انتخابات اتاق اصناف و تائید انتخابات از سوی کمیسیون نظارت قم،رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت از صدور اعتبار نامه ها امتناع دارد که در پاسخ به  این سوال حیدری؛ فرماندار قم بیان داشتند:با توجه به اعتراض برخی از کاندیداها موضوع در حال بررسی بوده و طی 48 ساعت آینده تصمیم نهایی اعلام خواهد شد.حال جای سوال است که چرا با این وضعیت و شکایت برخی به انتخابات موضوع روشن نشده و ابطال انتخابات انجام نمی شود و ده ها چرای دیگر که جای تامل دارد.

همچنین مهرداد غضنفری امرایی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این خصوص اظهار داشتند: بنده دو روز پیش در جریان این موضوع قرار گرفتم که بلافاصله با آقای سیجانی تماس گرفتم و قرار شده به دستور العمل وزارتی صنعت و معدن عمل کنند که این موضوع انشاالله در دو روز آینده حل و اعتبارنامه ها صادر خواهد شد.

به دلیل حضور پرشور اصحاب رسانه و همزمانی با وقت نماز  به برخی خبرنگاران  فرصت سوال نرسید که مقرر شد به زودی استاندار با اصحاب رسانه جلسه ای ویژه برگزار کنند.

نکته ویژه:

نشریه سراسری راه ثروت بر اساس رسالت خویش در شبکه های اجتماعی مطرح کرد:از آقای دکتر سرمست استاندار قم چه سوالی دارید ؟ به ما بگوئید تا بپرسیم که برخی گلایه ها و سوالات همشهریان بدین شرح است:

 

خانمی اینگونه نوشته اند:

با سلام و احترام

ممنونم از اینکه این فرصت رو دادید تا حرف خودمون رو بتونیم به استاندار شهرمون برسونیم‌.

من دانشجوی دکتری شیمی هستم و از سال ۸۳ در صنعت شیمیایی و داروسازی مشغول بکار هستم و از پس انداز خودم میخواهم بدون اتکا به هیچ کس دیگری میخواهم یک کار تولیدی در قم شروع کنم از اینرو جواز تاسیس گرفتم و بعد از مراجعه به شرکت شهرکها و درخواست زمین با من مخالفت کردند در حالیکه استاندار محترم از اشتغال بانوان و کارآفرینی شان استقبال میکنند و پشت تریبونها از آن دفاع کردند لکن مسئولین از اینکار جلوگیری میکنند و سنگ جلوی پای اینجانب انداختن‌. میگویند من چون قبلا کارخانه نداشته ام نمیتوانم زمین دریافت کنم. حال این سوال وجود دارد که تک تک افرادی که بهشون زمین در شهرک های صنعتی داده اند از قبل کارخانه داشته اند؟! این سیاست نادرست سبب شده که شیب افزایش قیمت رشدکارخانه ها بسیار زیاد شود. همچنین زمینهایی که به دیگران فروخته اند به کارخانه تبدیل نشده است من خودم بعد از مخالفت شرکت شهرکها چندین زمین رو دیدم که برای فروش گذاشته اند و فقط ۲ الی ۳ قسطشون پرداخت شده. شایان ذکر است که خرید و فروش این زمینها غیرقانونی است و انها بصورت وکالتی با قیمتی ۳ الی ۴ برابر دولت میفروشن‌.

حال من از استاندار محترم میخواهم بپرسم که چرا مسیولین به حرفهای ایشان عمل نمیکنند و جلوی کارآفرینانی چون من را میگیرند و ما را سرکوب میکنند درحالیکه باید تشویقمان کنند؟

چرا باید در حق من هایی که پدرانمان ملاک و ثروتمند نبوده اند و با کلی مشقت توانسته ایم خود را به این مرحله برسانیم چنین  ظلم بزرگی روا شود؟

من از استاندار محترم قم عاجزانه خواهشمندم به حرفایی که خودشان همیشه میزنند عمل کنند و  راه کارافرینی را برای من باز کنند و با درخواست زمین من در شهرک شکوهیه موافقت کنند.

باتشکر از زحمات شما

  1. یکی دیگر از همشهریان بیان داشتند:

🛎موازی کاری دستگاههای اجرایی🛎

یکی از چالشهایی که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری در استان قم با آن در ارتباط هستند:

💡 موازی کاری دستگاههای اجرایی 💡

در جذب سرمایه گذار می باشد.

البته بعضی مواقع این موازنه کاری آنها را نیز به چالش کشیده و سرمایه گذار محترم ترجیح داده به استان دیگری در این زمینه رجوع کند.

از جمله این دستگاهها:

الف)دفترجذب سرمایه گذار در استانداری

ب)دفترجذب سرمایه گذاری در شهرداری

پ)دفترجذب سرمایه گذار در میراث فرهنگی

ت)دفتر جذب سرمایه گذاری در اتاق بازرگانی

ث)دفترجذب سرمایه گذاری در اداره كل اقتصاد و دارایی

سوال اینکه تا کی قرار هست سرمایه گذاران با این سردرگمی روبرو باشند؟

آیا به نظر شما بزرگواران بهتر نیست تا یک اتاق واحد امور مربوط به جذب سرمایه گذاری در بخش گردشگری را انجام دهد.

  1. گلایه و سوالات یکی دیگر از شهروندان اینگونه بوده است:

سلام صبح جمعه شما بخیر  

سوال از استاندار محترم :

۱. کمیسیون نظارت وظایف قانونی خود که وظیفه آن نظارت بر عملکرد اتاق اصناف و اتحادیه می باشد

ولی فقط کارش شده هیات مدیره  اتحادیه را  با کوچک ترین تخلف عزل می نماید۰

۰۲ از زمان انتحابات تشکیل  اتاق اصناف عزل هیات مدیره اتحادیه های صنفی در این چهل ساله بی سابقه بوده است .

۰۳ کمیسیون نظارت به تخلف های اتاق اصناف با توجه به مستندات  قانونی بی توجه است و بجای

 کمیسیون نظارت ، کمیسیون رفاقت با هیات رئیسه اتاق اصناف را دارد. و به وظیفه قانونی خود عمل نمی کند.

۰۴ از استاندار محترم درخواست ملاقات با هیات مدیره که  شاکی  از اتاق اصناف  . سازمان صمت و کمیسیون نظارت هستند در اسرع وقت انجام گیرد .

  1. درخواست ملاقات حضوری از استاندار مورد دیگری است که شهروندان خواستار شدند:

با سلام و احترام

در خواست ملاقات حضوری اتحادیه لاستیک فروشان قم از استاندار محترم در خصوص نحوه توزیع لاستیک و بیکار شدن ۲۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب  و رانت ایجاد شده توسط سازمان صمت استان قم

  1. یادداشت دیگر همشهریان اینگونه بود:

ضمن تشکر از جنابعالی نکته مهم اینجاست هر اتحادیه خواستار اجرای قانون باشند یا ادغام غیر  قانونی یا عزل می شوند

  1. یادداشت و تاکیدی دیگر: بفرمایید چرا راه آهن شکوهیه و سلفچگان به شبکه ریلی سراسری کشور متصل نمیشه

دیگر سوالات یا گلایه های شهروندان به اختصار:

  • در خصوص شرکت  شهرکهای صنعتی و مدیرعامل این مجموعه از استاندار محترم داشتند که در جلسه آتی مطرح میگردد
  • در خصوص شهرک شکوهیه  مشکلاتی مطرح شده
  • در خصوص مالیات ها و بخصوص ارزش افزوده
  • در خصوص یارانه و عدم دریافت کمک معیشتی
  • و...

 

نظرات،مشکلات،گلایه ها و پیشنهادات خود را با نشریه سراسری راه ثروت در میان بگذارید:

راه ارتباطی با نشریه راه ثروت در فضای مجازی :

Raheservat_Official

راه ارتباطی با نشریه راه ثروت در فضای مجازی :

Https://t.me/Akhbar_roydad_fori

 اخبار نشریه سراسری راه ثروت را از طریق سایت ذیل پیگیری نمائید:

www.Qomfair.Com