ششمین نمایشگاه کتاب دین در قم برگزار می‌شود

به گزارش پورتال اطلاع رسانی نمایشگاه،همایش،سمینار و جشنواره های استان قم به نقل از حمیّت نیوز(حمنا)؛ حمید خرمی رئیس اتاق اصناف و اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم عصر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های ششمین نمایشگاه ملی کتاب دین که در سالن جلسات شهید آوینی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه قم امسال میزبان ششمین نمایشگاه کتاب دین است، اظهار کرد: آخرین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین در شهر قم در مصلای قدس برگزار شد، امسال نتوانستیم همانند نمایشگاه سال ۹۶ کار را بین‌المللی دنبال کنیم اما ۱۰ ناشر از چهار کشور سوریه، لبنان، بحرین عراق در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.
رئیس اتاق اصناف قم اضافه کرد: نمایشگاه کتاب دین فردا ساعت ۱۰ صبح با حضور یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محل نمایشگاه دائمی استان قم در خاکفرج افتتاح می شود.
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب دین در خاکفرج،محل دائمی نمایشگاه های استان قم  از ۲۶ بهمن‌ماه تا یکم اسفندماه به مدت یک هفته هر روز میزبان عموم مخاطبان خواهد بود و درب نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود.
وی ادامه داد: برگزاری بیش از ۱۰ نشست تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله زن و خانواده و همچنین رونمایی از کتب ارزشمند دینی از جمله «خلاصه تفسیر المیزان» از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه خواهد بود.
خرمی با اشاره به حضور ناشران توانمند کشور از جمله دفتر نشر فرهنگ اسلامی، نشر امیر کبیر، صمت و دارالکتب الاسلامیه در نمایشگاه کتاب دین، گفت: بیش از ۱۰۰ ناشر با بیش از ۲۱ هزار عنوان کتاب که در سه سال گذشته منتشر شده است در نمایشگاه کتاب دین حضور خواهند یافت.
وی با بیان اینکه ۶۰ درصد ناشران نمایشگاه کتاب دین قمی هستند، عنوان کرد: تلاش ما این است که بتوانیم منابع عمومی و تخصصی در حوزه دین را در این نمایشگاه گردهم آوریم.
مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب دین مطرح کرد: برخی از ناشران حوزه کودک و نوجوان نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و به ارائه محصولات خود خواهند پرداخت تا خانواده‌ها بتوانند همراه با فرزندان خود از این نمایشگاه بهره‌مند شوند.
وی عنوان کرد: سه میلیارد تومان بن کارت ویژه نمایشگاه کتاب توزیع می‌شود که ۲۰ درصد مبلغ این بن‌کارت‌ها را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بقیه نیز آورده افراد مراجعه کننده خواهد بود.
خرمی افزود: برای عموم مردم ۳۰۰ هزار تومان، برای طلاب و دانشجویان ۴۰۰ هزار تومان و برای اساتید حوزه و دانشگاه ۶۰۰ هزار تومان بن کارت درنظر گرفته شده است که با پرداخت ۸۰ درصد مبلغ افراد می‌توانند از این بن کارت‌ها استفاده کنند؛ ما امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بن کارت‌ها برای تجهیز کتابخانه‌های مراکز فرهنگی و دینی نیز بهره مند شویم.
وی خاطرنشان کرد: ناشران علاوه بر بن کارت نمایشگاه، ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف ارائه خواهند داد و به صورت میانگین با احتساب بن کارت، ۴۰ درصد تخفیف به افراد داده می‌شود.
خرمی عنوان کرد: استان قم در نشر کتب دینی مقام اول کشور و در حوزه عمومی نیز مقام دوم کشور را به خود اختصاص داده است و هزار و ۵۰۰ ناشر، ۳۰۰ کتابفروشی و بیش از ۵۰۰ چاپخانه در قم فعالیت دارند.
وی با اشاره به ایجاد ۱۱۱ غرفه در نمایشگاه کتاب دین تصریح کرد: انتشارات شهید کاظمی و حماسه یاران از جمله انتشارات حوزه دفاع مقدس هستند که در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.
مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب دین با اشاره به اینکه برپایی این نمایشگاه از ۱۰ روز قبل به استان قم ابلاغ شده است، گفت: فرصت کمی برای معرفی این نمایشگاه در اختیار داشتیم، اما با کمک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قم توانسته‌ایم ۲۰۰ بنر را در سطح شهر نصب کنیم.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا