ششمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با موضوع کنترل و کاهش خشونت در حوزه خانواده برگزار شد

سایت نمایشگاه بین المللی قم/به گزارش پایگاه خبری حمیت نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری استان قم از برگزاری ششمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با موضوع کنترل و کاهش خشونت در حوزه خانواده خبر داد و گفت: با عنایت به برنامه ابلاغی قوه قضاییه تنظیم سند پیشگیری از خشونت با دو رویکرد کنشی و واکنشی در حوزه اجتماعی و موقعیت مدار در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس راهبرد ابلاغی قوه قضاییه، در سند برنامه استانی کنترل و کاهش خشونت استان قم شرح وظایف دستگاه ها ابلاغ گردیده و مقرر شده است در سال ۱۴۰۱ با نظارت دستگاه قضایی کلیه ادارات و سازمان های عضو کارگروه نسبت به عملیاتی شدن برنامه های مصوب ابلاغی طبق جدول زمان بندی شده اقدام نمایند.
مظفری تاکید کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی تربیت مدرس خانواده، دوره های آموزشی افزایش مهارت در حوزه کودکان، خانواده و مربیان آموزشی، دوره های آموزشی مدیران و کارشناسان استان و تهیه برنامه های جامع پیشیگیری از خشنونت در راستای تحکیم خانواده از جمله برنامه های کنشی این سند می باشد.
رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به قوانین و اسناد بالادستی در حوزه حمایت از نهاد خانواده گفت: ایجاد شعب اختصاصی و دفتر حمایت از خانواده، حضور مشاور و مددکار خانواده، تنظیم پرونده شخصیت و ارائه معاضدت رایگان از جمله اقدامات دستگاه قضایی در سال جاری در این حوزه می باشد.
این مقام قضایی گفت: بر اساس این سند حضور پلیس زن و افزایش تعداد این مامورین در مراجع انتظامی به منظور رسیدگی به شکایات و تنظیم گزارشات ارسالی در حوزه اعمال هر نوع خشونت، ارائه مشاوره در کلانتری ها و برنامه ریزی به منظور به حداقل رساندن افراد آسیب دیده در مراجع انتظامی و قضایی با پیگیری قاطع شکایات آنها از جمله وظایف انتظامی است که به آنها ابلاغ شده است.
مظفری ساماندهی سرویس های مدارس، تاکسی های ویژه بانوان،‌ مددکاری های خانواده، ایجاد گرمخانه و ساماندهی قربانیان خشونت تا احقاق حق ایشان با رویکرد حفظ کرامت آنها را از جمله مصادیق این سند برشمرد.

اینجا محل تبلیغات شماست،با ما تماس بگیرید 09192535171

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا